قیمت طلا تا ۱۲ ماه آینده گران‌تر می‌شود

قیمت طلا تا ۱۲ ماه آینده گران‌تر می‌شود
تازه‌ترین نظرسنجی انجمن فلزات گرانبهای لندن نشان می‌دهد که امیدواری‌ها در بین کارشناسان اقتصادی و فعالان بازارهای بین‌المللی نسبت به افزایش قیمت طلا در ماه‌های آینده بیشتر شده است.

بیش از ۶۸۲ نفر از شرکت کنندگان در کنفرانس فلزات گرانبها که از سوی انجمن فلزات گرانبهای لندن برگزار شده، پیش بینی کرده اند که قیمت جهانی طلا تا ۱۲ ماه آینده به بیش از ۱۵۳۲ دلار خواهد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش نظرسنجی انجمن فلزات گرانبهای لندن نشان می‌دهد که قیمت طلا تا ۱۲ ماه آینده ۲۵ درصد بیشتر از قیمت‌های فعلی خواهد بود. این خوش بینانه ترین نظرسنجی انجام شده از سال ۲۰۱۲ میلادی درباره روند قیمت طلا به شمار می رود.

شرکت کنندگان در این کنفرانس همچنین پیش بینی کردند که قیمت هر اونس نقره نیز تا سال آینده به ۱۵ دلار خواهد رسید. قیمت هر اونس پلاتین نیز تا سال آینده به ۱۰۱۰ دلار و قیمت پالادیوم نیز به ۱۱۹۵ دلار خواهد رسید.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، تشدید تنش‌های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی می تواند تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا را با افزایش چشمگیری روبرو کند.

از سوی دیگر نوسانات ارزش دلار آمریکا و سیاست های پولی و نرخ بهره بانک های مرکزی بزرگ جهان نیز عامل مهمی برای نوسانات قیمت فلزات گرانبها طی ماه های آینده خواهد بود.

 

منبع: سایت طلا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند
مطالب گزیده از سراسر وب پیشنهاد یکتانت