قیمت سکه بهار آزادی به ۴۰۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۶/۴

قیمت سکه بهار آزادی به ۴۰۰۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۶/۴

قیمت طلا و سکه امروز به رشد بهای فلز گرانبها در بازارهای جهانی توجهی نکرد و تحت تاثیر کاهش نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به چهار میلیون تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار جهانی امروز دوشنبه پس از تشدید تنش‌ها بین چین و آمریکا و رشد تقاضا برای فلز گرانبها افزایش یافت و به ۱۵۳۵ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، پس از اقدام پکن در وضع تعرفه تلافی جویانه روی ۷۵ میلیارد دلار کالای آمریکایی، اعلام کرد روی واردات ۵۵۰ میلیارد دلار کالای چینی پنج درصد دیگر تعرفه اضافه می‌کند.

استفن اینس، یکی از شرکای شرکت ونگارد مارکتس در این باره گفت: طلا از طوفان توییتری ترامپ در روز جمعه سود برد.

بازارهای سهام در واکنش به این تحولات سقوط کردند و بازارهای سهام آسیا ریزش روز جمعه بازار آمریکا را دنبال کرده و عقب‌گرد پیدا کردند.

معامله گران همچنین اخبار نشست گروه هفت را دنبال می‌کنند تا شاید ترامپ در این نشست درباره تعرفه‌ها تغییر عقیده دهد. اما کاخ سفید اعلام کرده که ترامپ افسوس خورده که چرا زودتر تعرفه‌ها روی کالاهای چینی را افزایش نداده است.

طلا بخشی از رشد قیمتی که ابتدای معاملات داشت را تحت تاثیر سودگیری معامله گران از دست داد.

در این بین، یک روزنامه دولتی چین به نقل از لیو هی، معاون نخست وزیر این کشور نوشت: چین با تشدید جنگ تجاری مخالف است.

جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا روز جمعه گفته بود بانک مرکزی برای حفظ سلامت اقتصاد اقدامات مقتضی را انجام خواهد داد اما درباره کاهش سریع نرخهای بهره قولی نداد.

بازارها روی کاهش ۲۵ واحدی نرخهای بهره در ماه میلادی آینده و کاهش ۱۰۰ واحدی آنها تا پایان سال آینده حساب باز کرده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار آمریکا روز جمعه تحت تاثیر افت بازده اوراق خزانه در برابر سبدی از شش ارز بزرگ ۰.۵ درصد سقوط کرده بود و نزدیک همین سطح ایستاد.

کاهش بازده اوراق خزانه و ضعیف شدن ارزش دلار، هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را کمتر می‌کند.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به محدوده ۱۵۴۶ تا ۱۵۶۹ دلار صعود کند.

موجودی طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۵۸ درصد رشد کرد و به ۸۵۹.۸۳ تن رسید.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، در بازار غیررسمی امروز ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ قیمت دلار تا ساعت ۱۸، ۱۱,۱۹۴ تومان اعلام شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۱۵۰ تومان و ۱۱۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو ۱۲,۶۹۸ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت یورو را ۴۶۷۹ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۶۵۰ تومان و ۱۲۷۰۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۲۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام با کاهش همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۷ هزار و ۹۱۲ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۹۰ هزار تومان و ۸۹۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند