قیمت نیم سکه به ۲۳۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۱۰

قیمت نیم سکه به ۲۳۵۰۰۰۰ تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۹/۱۰

قیمت طلا و سکه در بازار امروز یکشنبه تحت تاثیر کاهش نرخ ارز و ثبات نسبی بهای جهانی طلا تعیین شد و بر این اساس قیمت نیم سکه به دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازارهای جهانی جمعه شب در حالی بسته شد که قیمت طلا تحت تاثیر تنش‌ها میان آمریکا و چین افزایش یافت و به ۱۴۶۵ دلار در هر اونس رسید.

براساس این گزارش، یک موسسه معتبر سرمایه گذاری در تازه ترین گزارش تحلیلی خود پیش بینی نسبت به قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰ را کاهش داده است.

این بانک فرانسوی پیش بینی خود درباره قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ را کاهش داده و بر این باور است که قیمت هر اونس طلا در سال آینده به طور میانگین به ۱۳۷۰ دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی بانک Natixis حدود ۱۴۲۰ دلار اعلام شده بود.

به اعتقاد تحلیلگران این بانک، بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا و انتظارات مبنی بر عدم کاهش نرخ بهره فدرال رزرو مهمترین عوامل کاهش احتمالی قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

نظرسنجی جدید CME FedWatch از تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد احتمال کاهش نرخ بهره آمریکا تا ژوئن سال آینده به کمتر از ۵۰ درصد رسیده و این احتمال برای پایان سال ۲۰۲۰ نیز حدود ۵۰ درصد است.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ تا ساعت ۱۸، ۱۲,۴۰۶ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۲۳۰۰ تومان و ۱۲۴۰۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو در بازار امروز ۱۳,۵۹۸ تومان اعلام شده که بانک مرکزی نیز قیمت یورو را ۴۶۲۷ تومان تعیین کرده است.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۵۰۰ تومان و ۱۳۶۰۰ تومان اعلام کرده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۴۴۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۴۴ هزار و ۳۸۸ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۵۲۰ هزار تومان و ۸۹۰ هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند