قیمت مرغ ارزان‌تر از نرخ مصوب شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت مرغ در بازار به پایین‌تر از قیمت مصوب رسیده است و در برخی میادین با قیمت هر کیلوگرم 10 هزار تومان نیز عرضه می‌شود.
قیمت مرغ ارزان‌تر از نرخ مصوب شد

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید ورناصری در نشست خبری با بیان اینکه قیمت مرغ و تخم‌مرغ در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد اظهار کرد: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است اما در حال حاضر مرغ با قیمت ۱۰ هزار تومان نیز به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی ادامه داد: همین شرایط درباره تخم‌مرغ نیز وجود دارد به نحوی که هر شانه تخم‌مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان در حال عرضه است در حالی که قیمت مصوب آن ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است.

ورناصری درباره بازار گوشت قرمز نیز گفت: در دام زنده کاهش قیمت حدود ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان در دام زنده اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: دلیل کاهش قیمت گوشت قرمز واردات در سطح بسیار مطلوب و همچنین افزایش عرضه دام‌های داخلی است.

به گفته ورناصری یکی دیگر از دلایل مهم و تاثیرگذار در کاهش قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر توزیع گوشت منجمد وارداتی بین جامعه هدف است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور همچنین در مورد تامین نهاده‌های دامی گفت: در سال ۹۷ بیش از ۹ میلیون تن ذرت، دو و نیم میلیون تن جو و یک و نیم میلیون تن دانه سویا به کشور وارد شده است.

ورناصری اضافه کرد: این روند تا امسال نیز ادامه داشته و با اطمینان می‌توانیم بگوییم که از ذخائر مطلوبی در نهاده‌های دامی برخوردار هستیم.

وی میزان توزیع کنجاله سویا از نیمه اسفند سال گذشته تا امروز را بیش از ۷۷۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: این در حالی است که حداکثر میزان نیاز ماهانه صنعت طیور کشور به کنجاله سویا ۲۵۰ تا ۲۷۰ هزار تن است.

ورناصری در پایان سخنان خود گفت: نهاده‌های دامی و مواد پروتئینی با یکدیگر در ارتباط هستند به همین دلیل ما همیشه سعی کرده‌ایم که تامین نهاده‌های مورد نیاز صنعت دام کشور با هیچ مشکلی روبرو نشده و بازار تامین مواد پروتئینی دچار کمترین نوسان شود.

منبع: ایلنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز