موضوعات داغ:

قیمت مرغ ارزان‌تر از نرخ مصوب شد

قیمت مرغ ارزان‌تر از نرخ مصوب شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت مرغ در بازار به پایین‌تر از قیمت مصوب رسیده است و در برخی میادین با قیمت هر کیلوگرم 10 هزار تومان نیز عرضه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، حمید ورناصری در نشست خبری با بیان اینکه قیمت مرغ و تخم‌مرغ در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد اظهار کرد: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ 11 هزار و 500 تومان است اما در حال حاضر مرغ با قیمت 10 هزار تومان نیز به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی ادامه داد: همین شرایط درباره تخم‌مرغ نیز وجود دارد به نحوی که هر شانه تخم‌مرغ 11 هزار و 500 تا 12 هزار تومان در حال عرضه است در حالی که قیمت مصوب آن 13 هزار و 800 تومان تعیین شده است.

ورناصری درباره بازار گوشت قرمز نیز گفت: در دام زنده کاهش قیمت حدود 12 تا 15 هزار تومان در دام زنده اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: دلیل کاهش قیمت گوشت قرمز واردات در سطح بسیار مطلوب و همچنین افزایش عرضه دام‌های داخلی است.

به گفته ورناصری یکی دیگر از دلایل مهم و تاثیرگذار در کاهش قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر توزیع گوشت منجمد وارداتی بین جامعه هدف است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور همچنین در مورد تامین نهاده‌های دامی گفت: در سال 97 بیش از 9 میلیون تن ذرت، دو و نیم میلیون تن جو و یک و نیم میلیون تن دانه سویا به کشور وارد شده است.

ورناصری اضافه کرد: این روند تا امسال نیز ادامه داشته و با اطمینان می‌توانیم بگوییم که از ذخائر مطلوبی در نهاده‌های دامی برخوردار هستیم.

وی میزان توزیع کنجاله سویا از نیمه اسفند سال گذشته تا امروز را بیش از 770 هزار تن عنوان کرد و افزود: این در حالی است که حداکثر میزان نیاز ماهانه صنعت طیور کشور به کنجاله سویا 250 تا 270 هزار تن است.

ورناصری در پایان سخنان خود گفت: نهاده‌های دامی و مواد پروتئینی با یکدیگر در ارتباط هستند به همین دلیل ما همیشه سعی کرده‌ایم که تامین نهاده‌های مورد نیاز صنعت دام کشور با هیچ مشکلی روبرو نشده و بازار تامین مواد پروتئینی دچار کمترین نوسان شود.

منبع: ایلنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند