قیمت مرغ گران‌تر می‌شود

قیمت مرغ گران‌تر می‌شود

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به کاهش تولید جوجه، قیمت مرغ از ماه‌های تیر و مرداد با روند افزایشی در بازار روبرو خواهد شد و با وجود مازاد تولید، عید فطر تاثیری در نوسان قیمت نخواهد داشت.

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، با انتقاد از نوسان نرخ نهاده‌های دامی در بازار، اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و 350 و کنجاله سویا 3 هزار تومان به مرغداران تحویل داده می‌شود که این نرخ در یک هفته اخیر با افزایش 100 تومانی روبرو شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را 6 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ را 9 هزار و 800 تومان در بازار اعلام کرد و افزود: این درحالی است که امروز نرخ فروش مدت‌دار هر کیلو مرغ زنده 4 هزار و 400،غرفه های میادین میوه و تره بار 6 هزار و 400 تا 6 هزار و 600 و خرده‌فروشی 7 تا 7 هزار و 500 تومان است.

به گفته یوسفی تولید به حدی بالاست که امکان رسیدن مرغ به نرخ واقعی در بازار وجود ندارد و به همین خاطر شرکت پشتیبانی امور دام از هفته اخیر اقدام به خرید مرغ تولیدی مرغداران با نرخ 7 هزار و 500 تا 7 هزار و 600 تومان از مرغداران کرده است.

وی حداقل مازاد ماهانه تولید مرغ را 30 هزار تن اعلام کرد و افزود: با توجه به آنکه مرغداران در فروش هر کیلو مرغ با زیان 2 هزار تومانی روبرو هستند؛ بنابراین افزایش قیمت نهاده‌ها و نرخ پایین مرغ در بازار بر زیان بیش از پیش مرغداران دامن زده است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی در پاسخ به این سوال که افزایش قیمت نهاده‌ها در میزان جوجه‌ریزی چه تاثیری داشته است، بیان کرد: کاهش قیمت جوجه فرصتی برای مرغداران گوشتی فراهم کرده است تا اقدام به جوجه‌ریزی کنند، اما در آینده‌ای نه چندان دور تولید جوجه به سبب افت شدید قیمت کاهش خواهد یافت که در نهایت این امر در کاهش عرضه مرغ نیز تاثیر گذار است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند