قیمت نفت به ۷۴ دلار و ۱۰ سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴ سنت افزایش به ۷۴ دلار و ۱۰ سنت رسید.

قیمت نفت به ۷۴ دلار و ۱۰ سنت رسید

در حالی که افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نشان دهنده افزایش بیشتر تولید نفت این کشور در ماه‌های آینده است، قیمت نفت خام آمریکا امروز اندکی کاهش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، آمارهای منتشر شده توسط موسسه بیکر هاگز نشان می‌دهد، شرکت‌های حفاری آمریکایی در هفته منتهی به ۲۰ آوریل ۵ سکوی جدید را اضافه کرده و تعداد کل سکوهای حفاری را به ۸۲۰ مورد رسانده‌اند که بالاترین تعداد از مارس ۲۰۱۵ تاکنون است.

افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نشان می‌دهد که تولید نفت آمریکا باز هم افزایش خواهد یافت. تولید نفت خام آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون ۲۵ درصد رشد داشته و به رقم بی سابقه ۱۰٫۵۴ میلیون بشکه در روز رسیده است. اکنون تنها روسیه با حدود ۱۱ میلیون بشکه، بیشتر از آمریکا نفت تولید می‌کند.

اما به رغم کاهش جزئی قیمت نفت خام آمریکا، وضعیت کلی بازار نفت به ویژه با توجه به تقاضای بالای موجود در بازار آسیا مطلوب است و قیمت نفت برنت نسبت به پایین‌ترین رقم‌های ثبت شده در ماه فوریه ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴ سنت افزایش به ۷۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۳ سنت کاهش به ۶۸ دلار و ۳۷ سنت رسید.

دیگر عامل تقویت بازار نفت، کاهش تولیدهای اوپک و روسیه بوده که موجب حذف مازاد عرضه از بازار شده است.

کری کریگ، استراتژیست وسسه مدیریت دارایی جی پی مورگان گفت: تحریم‌های آمریکا علیه کشورهای مهم صادر کننده نفت یعنی ونزوئلا، روسیه و ایران به افزایش بیشتر قیمت نفت کمک کرده است.

دولت آمریکا قرار است ۱۲ ماه می، در خصوص خروج یا عدم خروج از توافق هسته‌ای با ایران و وضع مجدد تحریم‌ها علیه تهران تصمیم‌گیری نماید.

 

منبع: تسنیم


این مطلب را به اشتراک بگذارید