کد خبر: 178933

قیمت هندوانه کاهش می‌یابد

رئیس اتحادیه میوه‌و‌تره‌بار شهرستان زنجان اعلام کرد: شهروندان برای خرید هندوانه شب یلدا هیچ عجله‌ای نداشته باشند چرا که احتمال زیاد کاهش قیمت این میوه برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وجود دارد.

سرویس تجارت نیوز -

سید مرتضی هاشمی روز سه‌شنبه افزود: در حال حاضر هیچ کمبود و نگرانی درباره میوه در بازار و میدان میوه‌و‌تره‌بار شهرستان زنجان وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تاکید کرد: با وجود فراوانی میوه در این شهرستان، متاسفانه برخی از میوه فروشان در مناطق شمالی شهر زنجان اقدام به گران‌فروشی می‌کنند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار شهرستان زنجان از ستاد بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خواست کنترل و بازدیدهای خود را به مناسبت شب یلدا در بازار میوه تشدید کند چرا که انگور بی دانه ۶ هزار و ۵۰۰ تومانی و دانه درشت شاهرودی سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومانی توسط برخی از میوه‌فروشان کیلویی ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

هاشمی به قیمت هر کیلوگرم هندوانه میناب هزمرگان در میدان میوه‌و‌تره‌باز زنجان اشاره کردو افزود: قیمت این میوه از یک‌هزار و ۸۰۰ تا یک‌هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی قیمت هرکیلوگرم پرتقال تامسون را یکهزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و یادآورشد: سیب سفید نیز از ۲ هزار تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، سیب سفید انباری از یک‌هزار تا یک‌هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

به رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرستان زنجان، هر کیلوگرم سیب قرمز درجه یک میدان میوه نیز از ۲ هزار تا سه هزار تومان است.

هاشمی، قیمت هر کیلوگرم انار درجه یک طارم و شیراز را ۶ هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

وی اظهارکرد: قیمت هر کیلوگرم نارنگی یافا، معمولی و انشوی مرغوب از کیلویی یکهزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان است.

به گفته، رییس اتحادیه میوه‌و‌تره‌بار شهرستان زنجان، شهروندان برای خرید میوه به ویژه هندانه شب یلدا هیچ عجله‌ای نداشته باشند چرا که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه احتمال کاهش قیمت وجود دارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: از روز شنبه نیز قیمت این میوه به شدت تنزل پیدا می‌کند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.