کد خبر: 178933

قیمت هندوانه کاهش می‌یابد

رئیس اتحادیه میوه‌و‌تره‌بار شهرستان زنجان اعلام کرد: شهروندان برای خرید هندوانه شب یلدا هیچ عجله‌ای نداشته باشند چرا که احتمال زیاد کاهش قیمت این میوه برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وجود دارد.

سرویس تجارت نیوز -

سید مرتضی هاشمی روز سه‌شنبه افزود: در حال حاضر هیچ کمبود و نگرانی درباره میوه در بازار و میدان میوه‌و‌تره‌بار شهرستان زنجان وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تاکید کرد: با وجود فراوانی میوه در این شهرستان، متاسفانه برخی از میوه فروشان در مناطق شمالی شهر زنجان اقدام به گران‌فروشی می‌کنند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار شهرستان زنجان از ستاد بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خواست کنترل و بازدیدهای خود را به مناسبت شب یلدا در بازار میوه تشدید کند چرا که انگور بی دانه ۶ هزار و ۵۰۰ تومانی و دانه درشت شاهرودی سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومانی توسط برخی از میوه‌فروشان کیلویی ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

هاشمی به قیمت هر کیلوگرم هندوانه میناب هزمرگان در میدان میوه‌و‌تره‌باز زنجان اشاره کردو افزود: قیمت این میوه از یک‌هزار و ۸۰۰ تا یک‌هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی قیمت هرکیلوگرم پرتقال تامسون را یکهزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و یادآورشد: سیب سفید نیز از ۲ هزار تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، سیب سفید انباری از یک‌هزار تا یک‌هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

به رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرستان زنجان، هر کیلوگرم سیب قرمز درجه یک میدان میوه نیز از ۲ هزار تا سه هزار تومان است.

هاشمی، قیمت هر کیلوگرم انار درجه یک طارم و شیراز را ۶ هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

وی اظهارکرد: قیمت هر کیلوگرم نارنگی یافا، معمولی و انشوی مرغوب از کیلویی یکهزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان است.

به گفته، رییس اتحادیه میوه‌و‌تره‌بار شهرستان زنجان، شهروندان برای خرید میوه به ویژه هندانه شب یلدا هیچ عجله‌ای نداشته باشند چرا که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه احتمال کاهش قیمت وجود دارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: از روز شنبه نیز قیمت این میوه به شدت تنزل پیدا می‌کند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.11)
1311.8
1.4
مثقال طلا (%0)
664600
سکه امامی (%0)
1614300
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.