موضوعات داغ:
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با تجارت‌نیوز:

قیمت گوشت بعد از ماه رمضان ارزان‌تر می‌شود

قیمت گوشت بعد از ماه رمضان ارزان‌تر می‌شود

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید: بعد از ماه مبارک رمضان به دلیل عرضه زیاد دام قیمت گوشت قرمز گران نخواهد شد. پیش‌بینی می‌شود قیمت گوشت قرمز بعد ماه رمضان ارزان‌تر شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این پرسش چرا پس از حذف ارز چهار هزار و 200 تومانی قیمت گوشت کاهش یافت؟ به تجارت‌نیوز گفت: در این ماه از سال عرضه دام بیشتر شده همین موضوع قیمت گوشت گوسفندی را ارزان کرد. چنانچه مسئولان از خروج دام زنده جلوگیری کنند قیمت گوشت نیز ارزان‎تر خواهد شد.

علی اصغر ملکی در ادامه اظهار کرد: از این پس ارز چهار هزار و 200 تومانی به واردات گوشت تعلق نمی‌گیرد. در حال حاضر گوشت قرمز با ارز نیمایی وارد کشور و در سطح شهر توزیع می‌شود. فروش گوشت قرمز با نرخ نیمایی از سوی میادین میوه و تره‌بار و واحدهای منتخب صنفی به فروش می‌رسد و مردم می‌توانند از این مراکز نیاز خود را تامین کنند.

او به قیمت گوشت گوشفندی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی 76 هزار تومان است که با 10 درصد سود در محل واحدهای صنفی به فروش می‌رسد. یعنی قیمت گوشت قرمز هر کیلو در واحدهای توزیع کننده 83 هزار و 600 تومان است.

ملکی درباره وضعیت قاچاق دام گفت: در این بازه زمانی به دلیل افزایش قیمت دلار قاچاق دام صرفه اقتصادی ندارد. از این رو قاچاق دام به شکل محدود انجام می‌شود.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت گوشت گوسفند بعد از ماه مبارک رمضان ارزان‌تر خواهد شد یا خیر؟ گفت: بعد از ماه مبارک رمضان به دلیل عرضه زیاد دام قیمت گوشت قرمز گران نخواهد شد. پیش‌بینی می‌شود قیمت گوشت قرمز بعد ماه رمضان ارزان‌تر شود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند