کد خبر: 132830

لاستیک بارز، چرخ‌های صنعت کردستان را به راه انداخت

پیمان عزتی افزود: این واحد بزرگ صنعتی از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۸ به کردستان است که با تلاش و همت سرمایه‌گذران و حمایت و تسهیل‌گری مسئولان دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ کلنگ‌زنی شد.

سرویس کسب‌وکار -

او افزود: برای احداث این واحد تولیدی ۹۳٫۷ میلیون یور سرمایه ارزی و ۲۴۴ میلیارد ریال سرمایه ریالی، پنج هزار و ۶۵۵ میلیارد ریال سرمایه ثابت و ۴۱۶ میلیارد ریال سرمایه در گردش صورت گرفته است.

به گفته وی کارخانه لاستیک از واحدهای تولیدی اشتغال‌زا محسوب می‌شود و می‌تواند نقش بزرگی در به‌کارگیری جوانان جویای کار در کردستان ایفا کند که با شروع به کار رسمی این واحد تولیدی ۹۶۰ نفر از جویندگان شغل در این کارخانه مشغول به کار می‌شوند.

وی اضافه کرد: از مساحت ۴۴ هکتاری این مجموعه، ۶۵ هزار مترمربع آن برای در احداث هفت سالن تولید و انبار اختصاص یافته است.

به گفته وی هم اکنون بیش از ۲۷۰ نفر در این واحد صنعتی مشغول فعالیت هستند که به مرور با تکمیل سایر فازها، نیروهای جدید به‌کارگیری می‌شوند.

وی ابراز امیدواری کرد این واحد صنعتی در شهریور ۱۳۹۶ به طور کامل به بهره‌برداری برسد و با تمام ظرفیت خود تولید کند.

به گفته وی همزمان با راه‌اندازی این واحد صنعتی، مجموعه‌ای از زیرساخت‌های صنعتی در استان از جمله خطوط حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای، برق صنعتی و زمینه صادرات کالاهای تولیدی شکل می‌گیرد و می‌تواند کردستان را به یک استان در حال توسعه تبدیل کند.

کارخانه لاستیک بارز کردستان که بعد از پتروشیمی دومین طرح صنعتی این استان به شمار می‌رود، در مجموع ۶ هزار و ۲۷۶ میلیارد ریال در آن سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی شده است.

این واحد صنعتی در صورت تکمیل و بهره‌برداری کامل می‌تواند برای یک هزار نفر به صورت مستتقیم و پنج هزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کند.

این مجموعه در زمینی به مساحت ۴۴ هکتار راه‌اندازی شده و می‌تواند سالانه بیش از ۴۴ هزار تن لاستیک معادل ۵٫۵ میلیون حلقه لاستیک سواری، وانت و خودروهای شاسی‌بلند تولید کند.

کارخانه لاستیک بارز کردستان در شهرک صنعتی دهگلان واقع شده و فاز نخست آن پنجم فرودین امسال در سفر رئیس جمهوری به کردستان به بهره‌برداری رسید.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.07)
1329.5
0.97
مثقال طلا (%0.87)
607100
53,000
سکه امامی (%0.93)
1501000
140,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.