لاشه بیش از ۲ هزار پرنده‌ وحشی در گیلان دفن شد

‌مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: لاشه 2 هزار و 300 قطعه انواع پرندگان وحشی که بر اثر مبتلا به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌بودند، در استان دفن شد.

لاشه بیش از ۲ هزار پرنده‌ وحشی در گیلان دفن شد

‌مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: لاشه ۲ هزار و ۳۰۰ قطعه انواع پرندگان وحشی که بر اثر مبتلا به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌بودند، در استان دفن شد.

‌به گزارش تجارت‌نیوز، قربانعلی محمدپور در خصوص وضعیت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در گیلان گفت: این بیماری از سوی پرندگان وحشی گیلان در حال شیوع است.

وی افزود: دستگاه‌های دیگر و استانداری در کنار اداره‌کل محیط زیست گیلان قرار دارند تا این بیماری به‌خوبی مدیریت شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ادامه داد: امسال ممنوعیت شکار از تیرماه امسال اعلام شده و همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: تشدید پایش شبانه‌روزی این بیماری ادامه دارد و حفاظت از تالاب‌های استان در اولویت کاری یگان حفاظت محیط زیست گیلان قرار گرفته است.

محمدپور گفت: دانه پاشی در پارک ملی بوجاق نیز در حال انجام است‌ تا پرندگان وحشی برای پیدا کردن غذا به دیگر اکوسیستم‌ها نظیر تالاب‌ها، آب‌بندان‌ها و حتی روستاهای همجوار مهاجرت نکنند.

وی اضافه کرد: جلوگیری از تردد افراد غیرمسئول در پارک ملی بوجاق را جزء برنامه‌های کاری خود قرار داده‌ایم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان تصریح کرد: تشدید اقدامات قرنطینه‌ای در حال انجام است و دفن لاشه پرندگان بیمار تلف شده انجام می‌شود.

وی افزود: تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ قطعه لاشه انواع پرندگان وحشی تاکنون در استان دفن شده‌اند و همه تلاش را مضاعف کرده‌ایم تا این بیماری را که برای اولین بار در کشور در پارک ملی بوجاق اتفاق افتاده است، به خوبی مدیریت شود و شاهد انتقال این بیماری به استانهای همجوار نباشیم.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید