لاگارد: اقتصاد چین به زمین می‌خورد/وزیر اقتصاد چین: تحلیل‌های صندوق بین‌المللی پول سنتی است

رئیس صندوق بین‌المللی پول در نشست سه روزه در واشنگتن، گفت:اقتصاد چین به زمین می‌خورد اما وزیر اقتصاد چین طی مصاحبه‌ با خبرنگاران تحلیل و روشهای این دو نهاد بین‌المللی را سنتی خواند که نسخه مناسبی برای کشورهای دیگر نمی‌پیچند.  وزیر اقتصاد چین به هشدار صندوق بین‌المللی پول مبنی بر اینکه اقتصاد چین با وضعیت

رئیس صندوق بین‌المللی پول در نشست سه روزه در واشنگتن، گفت:اقتصاد چین به زمین می‌خورد اما وزیر اقتصاد چین طی مصاحبه‌ با خبرنگاران تحلیل و روشهای این دو نهاد بین‌المللی را سنتی خواند که نسخه مناسبی برای کشورهای دیگر نمی‌پیچند.

 وزیر اقتصاد چین به هشدار صندوق بین‌المللی پول مبنی بر اینکه اقتصاد چین با وضعیت خطرناکی روبه رو خواهد شد واکنش نشان داد.

صندوق بین‌المللی پول وضعیت خطر اقتصاد چین را به دلیل کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در این کشور عنوان کرد.

وزیر اقتصاد چین در واکنش به اظهارات رئیس صندوق بین‌المللی پول، گفت: اگرچه چین همکاری نزدیکی با صندوق بین‌المللی پول دارد اما با همه تحلیل‌هایش موافق نیست.

گوانگیودر حاشیه نشست صندوق بین‌المللی پول با بانک جهانی در گفت‌وگو با خبرنگاران  گفته است: "در کل ما فکر می‌کنیم، صندوق بین‌ا لمللی پول یک موسسه مالی حرفه‌ای است اما برخی روشها و تفکر سنتی که در این صندوق بکار میرود باید اصلاح شود".

 ‌وزیر اقتصاد چین تاکید کرده است: ما امیدواریم که تحلیل و روشهای صندوق بین‌المللی پول بتواند واقعیت‌‌‌های اقتصادی کشورها را نشان دهد اما این صندوق بین‌المللی و بانک جهانی در این حدو اندازه نیستند.

وی خطاب به این دو نهاد بین‌المللی گفته است: "اگر بنا است سیاست ‌های پیشنهادی شما توصیه با ارزشی باشد باید گفته‌های شما بر اساس واقعیت باشد".

رئیس صندوق بین‌المللی پول در نشت سه روزه این صندوق با بانک جهانی هشدار داد: اقتصاد چین دومین کشوربزرگ اقتصاد دنیا به زمین می‌خورد و تاثیر منفی آن به  سایر بازارهای نوظهور هم سرایت خواهد کرد.

لاگارد در این نشست گفت: چین باید موانع سیستم بانکی و آزادی اقتصادی را بردارد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند