ایران بروکر

لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت اجرایی می‌شود؟

صحبت های انسیه خرعلی درباره اپلیکیشن مخصوص دختران

معاونت زنان و امورخانواده ریاست‌جمهوری گفت: از بند زنان زندان اوین بازدید کردم و رایزنی کردیم و تا افراد کم‌تر مقصر آزاد شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، انیسه خزعلی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا از بند نسوان زندان اوین پس از حوادث اخیر بازدیدی داشته است یا خیر، عنوان کرد: بله، بازدیدی از بند نسوان زندان اوین داشتم.

به نقل از ایلنا، وی خاطر نشان کرد: با بیشتر خانم‌ها در این بند صحبت‌هایی داشتم. همراهان من هم با این خانم‌ها صحبت کردند. هر فردی که می خواست با من صحبت کند با او صحبت کردم و حرف‌هایش را زد و مطالبش را عنوان کرد.تلاش کردم علل و انگیزه بسیاری از مسائلی که پیش آمده است را از زبان خودشان بشنوم؛ بعضی‌های‌شان اظهار می‌کردند بی گناه هستند.

خزعلی بیان کرد:رایزنی کردیم آن‌هایی که کم تقصیر هستند و یا سابقه ندارند بتوانند زودتر آزاد شوند که به بحمدالله این کار انجام شد.

معاونت زنان و امورخانواده ریاست جمهوری درباره «لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت» گفت: پیگیر مسئله «لایحه حمایت از زنان دربرابر خشونت» هستیم که بحمدالله مراحل خوبی را طی می‌کند. در حال حاضر هم جلسات نهایی‌اش در حال برگزاری است و نماینده ما هم در آنجا مشارکت دارند که امیدوارم هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد و نهایی شود.

معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری درباره ضرورت فرهنگ سازی در مسئله حجاب گفت:فرهنگ عفاف و حجاب و زیست عفیفانه یکی از برنامه‌های دولت در رده‌های مختلف چه در مدارس و چه دانشگاه‌ها جز مسائل فرهنگی ما است.

وی تاکید کرد:همه ارگان‌های که در مسائل فرهنگی وظیفه دارند باید در این مسئله باتوجه به مسئولیت و وظیفه‌ای که به آن‌ها سپرده شده است دخالت داشته باشند چرا که فرهنگ‌سازی از مهم‌ترین کارهایی است که در بحث عفاف و حجاب صورت می‌گیرد زیرا این مسئله پیش از این‌که مرتبط با مسائلی باشد که در حال حاضر با آن مواجه هستیم و سیاسی شده، مسئله فرهنگی است.

خزعلی ادامه داد: ما هم در معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری در حد وظایف‌مان، یعنی وظایفی که بر عهده معاونت زنان گذاشته شده در حد توان و باتوجه به امکانات و بودجه‌ای که داریم گام بر می داریم.

نظرات