موضوعات داغ:

لزوم اتخاذ سیاست‌های پایدار برای تولید مسکن در کشور

لزوم اتخاذ سیاست‌های پایدار برای تولید مسکن در کشور

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: اگر ما مسئول ایجاد تعادل در بازار مسکن هستیم پس باید برای تولید مسکن، سیاست‌های پا برجا داشته باشیم؛ زیرا در صنعت ساختمان تقاضای زیادی در جامعه وجود دارد.

محمد اسلامی در نشستی که امروز با فعالان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران برگزارشد، گفت: ما به اندازه کافی در کشور قانون داریم، باید رویکردها تغییر کند تا اقدامات صورت گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه باید باز مهندسی برای کوچک سازی انجام دهیم، ادامه داد: اگر ما مسئول ایجاد تعادل در بازار مسکن هستیم پس باید برای تولید مسکن، سیاست های پا برجا داشته باشیم؛ زیرا در صنعت ساختمان تقاضای زیادی در جامعه وجود دارد.

اسلامی تصریح کرد: در برنامه ششم برای بافتهای فرسوده طرحهای زیادی مطرح شده است که باید از ظرفیت تشکل ها و انبوه‌سازان استفاده شود.
وی بیان کرد: قشر متوسط و‌ کم درامد مهمترین متقاضیان در بخش مسکن هستند و باید در بخش مسکن باز مهندسی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل باید اجازه دهیم تا با ورود تشکل ها به این حوزه موانع و مشکلات را خودشان حل کنند.

اسلامی افزود: در بحث ترانزیت نواقصی وجود دارد که باید برای روان سازی ان تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: باید متنوع سازی منابع برای پیشبرد برنامه‌ها ایجاد کنیم و در بحث واگذاری باید منابع را برای اجرای طرح ها در سایر بخشها ایجاد کنیم و باید حجم بزرگ منابع را از شرکت های بزرگ سهامی عام به‌دست آوریم.

وی افزود: باید امروز چرخش منطقی با تعریف شرکت‌های سهامی عام داشته باشیم تا منابع مردم را جذب کنیم.

وی تصریح کرد: باید کارگروه مشترکی برای بحث متنوع سازی منابع ایجاد کنیم.

اسلامی گفت: بندرها زمانی مزیت هستند که کار داشته باشند اگر در شمال شرق هاب ایجاد می کردیم سهم قدرتمندی را در منطقه داشتیم.

وی بیان کرد: بخش خصوصی و دولت باید روابط مکانیکی خود را کنار بگذارند و باید الگوی اجرای کنونی طرح ها را کنار بگذاریم و برای پیمانکاران سرمایه ایجاد کنیم.

اسلامی گفت: جوان گرایی و ایجاد فرصت خلاقانه از جمله اولویت های است که باید به ان پرداخت ،اکنون زمان اقدام و عمل است و‌مطمئن هستم بخش خصوصی در این فضا قوی و متعهد تر از هر دوره کمک خواهد کرد.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند