لزوم تقویت پتانسیل‌های گردشگری شبانه در تهران

لزوم تقویت پتانسیل‌های گردشگری شبانه در تهران

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران بر لزوم تقویت پتانسیل‌های گردشگری شبانه در شهر تاکید کرد.

حسن خلیل آبادی با تاکید بر اینکه شهر یک موجود زنده است و شب و روز ندارد، اظهار کرد: محدودیت‌هایی وجود دارد که مانع از فعالیت اقتصاد شب در تهران شده است، در حالی که تهران به عنوان یک ابر شهر امکانات زیادی دارد که در شب بلااستفاده مانده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه ظرفیت‌هایی در شهر وجود دارد که در شب تعطیل می‌شود، افزود: در صورتی که این فعالیت‌ها هم اشتغال‌آفرین هستند و هم می توانند به رشد و توسعه درآمد پایدار شهر کمک کنند. اگر اقتصاد شب بدون موانع فعال شود، می‌تواند 40 درصد اقتصاد در گردش روز را کسب کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین عواملی که می تواند اقتصاد شهر را در شب رونق بخشد گردشگری شبانه است، عنوان کرد: گردشگری شبانه ضرورتی مهم برای تهران است که در حال حاضر در قالب برنامه‌های افطار تا سحر اراضی عباس آباد دنبال می‌شود.

خلیل آبادی با اشاره به اینکه اراضی عباس آباد منطقه وسیعی است، تصریح کرد: امکانات خوبی در این منطقه دیده شده و به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری تهران مطرح است و نقش تعیین‌کننده‌ای در این حوزه ایفا می‌کند.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم تقویت پتانسیل‌های گردشگری شبانه در شهر، تصریح کرد: اراضی عباس‌آباد می‌تواند منطقه‌ای جذاب برای شهروندان تهرانی، گردشگران خارجی و مسافران شهرهای دیگر تبدیل شود که به این منظور باید به مواردی نظیر محیط، رفت و آمد و پارکینگ باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند