کد خبر: 214912

لزوم توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیر اجرایی نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور با تاکید بر ضرورت توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های کوچک و متوسط، اضافه کرد: ۶۰ درصد اقتصاد اشتغال در دنیا در بنگاه‌های کوچک و متوسط ایجاد می‌شود، بنابراین باید به بنگاه‌های زودبازده در کشور بها دهیم.

سرویس کسب‌وکار -

مدیر اجرایی نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور گفت: نیازی نیست همه افراد در کارخانه‌های جنرال‌موتورز کار کنند، بلکه باید به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه داشته باشیم، چراکه ۶۰ درصد اقتصاد دنیا را شرکت‌های متوسط تشکیل داده‌اند.

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، میثم شکری‌ساز امروز (سه‌شنبه) در اولین جلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه کارآفرینان خوب و مطرحی در اصفهان هم چون مسعود صرامی داریم، اظهار کرد: به این دلیل تصمیم برآن شد تا اجلاسی پیرامون این موضوع در اصفهان برگزار کنیم.

وی با انتقاد بر اینکه یکی از مسائلی که کمتر به آن توجه می‌شود الگو‌سازی است، ادامه داد:‌ چرا باید از نویسندگان و افراد موفق خارجی الگو بگیریم در حالی‌که در کشور نمونه‌های موفق از این دست بسیار هستند.

مدیر اجرایی نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور تصریح کرد: موضوع کارآفرینی و اشتغال یکی از معضلات مهم کشور است، بنابراین در سال اقتصاد مقاومتی و بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، مسئولان باید به بنگاه‌های زودبازده توجه ویژه‌ای داشته باشند، اما دولت کمتر به این مهم توجه کرده است.

شکری‌ساز با تاکید بر ضرورت توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های کوچک و متوسط، اضافه کرد: ۶۰ درصد اقتصاد اشتغال در دنیا در بنگاه‌های کوچک و متوسط ایجاد می‌شود، بنابراین باید به بنگاه‌های زودبازده در کشور بها دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در آینده‌ای نزدیک اجلاس بزرگی در مورد تعالی کیفیت و اقتصاد پایدار در در راستای رشد کارآفرینی در تهران برگزار خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه امین فولادشهر نیز در این اجلاس با بیان اینکه طی ۱۷ سال گذشته بارها بر روی موضوعات اقتصادی تاکید شد، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز طی شش سال اخیر در پیام‌های نوروزی‌شان تاکید بر بسیج شدن ظرفیت‌های کشور برای اجرای شعارهای اقتصادی سال را داشتند، اما متاسفانه کشور هم‌زمان با تفکر سازنده ایشان پیش نمی‌رود.

علیرضا انصاری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در پنج عنصر دیده می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم در این جلاس حلقه کارآفرینی ایران در دهه چهارم انقلاب به سربلندی برسد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.48)
1342.4
6.4
مثقال طلا (%0.67)
737500
4900
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.