لزوم تولید غذای مخصوص بیماری‌ها در ایران

لزوم تولید غذای مخصوص بیماری‌ها در ایران

دبیر کنگره بین‌المللی داروسازی نوین با اشاره به اهمیت تغذیه‌درمانی که در برخی بیمارستان‌های دنیا کترینگ‌های ویژه برای بیماران ایجاد شده است، گفت: ایران نیز باید به سمت تولید غذای مخصوص بیماری‌ها برود.

سید فرشاد حسینی شیرازی در نشست خبری نخستین کنگره بین المللی داروسازی نوین اظهار داشت: برای این همایش فعالیت‌های دارویی یک دهه‌ای را در نظر گرفتیم یعنی در دهه اخیر چه اتفاقات خاصی در دارو رخ داده است، بنابراین پنل‌ها براساس فعالیت‌های یک دهه‌ای است که داروسازی را متحول کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: همچنین برخی از فعالیت‌های داروسازی که عمر آن به یک دهه نیز نمی‌رسد به مانند ژل درمانی و سلول درمانی که روش‌های جدید هستند نیز بحث و تبادل اطلاعات می‌شود.

دبیر نخستین کنگره بین المللی داروسازی نوین با اشاره به اهمیت تغذیه درمانی که در برخی بیمارستان‌های دنیا نیز کترینگ‌های ویژه برای بیماران ایجاد شده است و حتی غذای بیماریهای چون آلزایمر را تولید می‌کنند، گفت: گیاهان دارویی نیز اخیرا به سمتی پیش رفته است که داروسازی را متحول کرده است.

حسینی بیان داشت: همچنین برخی کارخانجات دارویی به سمت تهیه و تولید غذای ویژه برای بیمارانی نظیر آلزایمر رفته‌اند ولی هنوز در کشور ما چنین مباحثی در حوزه داروسازی کشور رخ نداده است که باید به این سمت پیش برویم.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان غذا و دارو نیز رئیس نخستین کنگره بین المللی داروسازی نوین را بر عهده دارد، گفت: همچنین فعالان داوریی از جمله تولیدکنندگان دارو و واردکنندگان دارو حضور خواهند داشت، همچنین برای دانشجویان داروسازی نیز برنامه‌های متعددی خواهیم داشت.

حسینی با اشاره به اینکه نخستین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین در تاریخ 18 تا 20 بهمن ماه برگزار خواهد شد، کارگاه‌های متعدد آموزشی در این کنگره خواهیم داشت و بیش از 1500 نفر نیز تاکنون ثبت نام کردند.

وی بیان داشت: نخستین مجمع علمی داروسازی را در این کنگره خواهیم داشت، همچنین اپلیکیشن موبایلی برای این این کنگره طراحی شده است تا شرکت کنندگان مطالب ارائه شده را نیز با این اپلیکیشن دریافت کنند و سؤالات کلیدی را با این اپلیکیشن سؤال کنند.

دبیر نخستین کنگره بین المللی داروسازی نوین به حضور مهمانان ویژه در این کنگره‌گریزی زد و خاطرنشان کرد: قائم مقام انجمن داروسازی دنیا برای نخستین بار در این کنگره حضور می‌یابند، همچنین نماینده سازمان بهداشت جهانی نیز حضور خواهند یافت.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند