لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام

لزوم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت ساماندهی سرمایه‌های خُرد مردم، بر استفاده از ظرفیت بورس و بخش خصوصی در تکمیل پروژه‌های عمرانی تاکید کرد.

محمد عزیزی با اشاره به طولانی شدن روند تکمیل بسیاری از پروژه‌های عمرانی در کشور، گفت: نیمه کاره رها شدن این نوع پروژه‌ها به قفل شدن منابع و افزایش آمار بیکاری دامن زده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بورس و بخش خصوصی می‌تواند به تکمیل پروژه‌های عمرانی کمک کند، افزود: دولت باید شرایطی را فراهم کند که بخش خصوصی متمایل به ورود در این نوع پروژه ها باشد که لازمه این کار در نظر گرفتن صرفه اقتصادی و ارزش افزوده در این نوع طرح ها است.

وی با تاکید بر اینکه ورود سهام پروژه‌های عمرانی به بورس و استفاده از نهادهای مالی آن می‌تواند تامین مالی برای پروژه‌های عمرانی انجام دهد، تصریح کرد: دولت باید زمینه فعال شدن بورس و بخش خصوصی را با هدف ساماندهی سرمایه‌های خُرد را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین با اشاره به تحریم‌های جدید نفتی، گفت: اگر در مبادله نفتی با کشوری محدودیت مراوده ارز داشته باشیم می‌توانیم با واگذاری برخی پروژه‌ها جهت تکمیل به کشور مقصد به مطالبات خود از این طریق دست یابیم.

عزیزی با بیان اینکه راه‌های بسیاری برای تکمیل پروژه‌های عمرانی وجود دارد، افزود: بانک‌ها نیز می‌توانند به جای بنگاه‌داری در این نوع پروژه‌ها مشارکت کرده و اقتصاد کشور را از رکود دور کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم باید در تکمیل پروژه‌های عمرانی با سرمایه‌های خُرد خود سهیم شوند، زیرا نتیجه آن مستقیما در زندگی آنها نمایان می‌شود.

 

 

منبع:ایبنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند