کد خبر: 157825

لندن در صدر جذاب‌ترین مراکز مالی جهان

تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد که لندن به عنوان جذاب‌ترین مرکز مالی در جهان باقی مانده و برگزیت تاکنون تاثیری بر جایگاه این شهر در حوزه جذب فاینانس نگذاشته است.

لندن در صدر جذاب‌ترین مراکز مالی جهان
سرویس اقتصاد جهان -

با توجه به بررسی‌های انجام گرفته از سوی کارشناسان اقتصادی از مراکز مالی جهان مشخص شد که علی‌رغم درگیر بودن بریتانیا با موضوع برگزیت، لندن همچنان در بالاترین فهرست جذاب‌ترین مرکز مالی جهان قرار دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، این در حالی است که نیویورک در رتبه دوم قرار گرفته: اما نکته قابل توجه این است که فاصله این دو شهر به لحاظه امتیازی ۲۴ است و بیشترین اختلاف از سال ۲۰۰۷ میلادی به بعد تلقی می‌شود.

از جمله ملاک‌های در نظر گرفته‌شده برای این ارزیابی به مسئله زیرساخت‌ها و دسترسی به نیروی کار ماهر در شهرهای مختلف جهان بر می‌گردد.

شهرهای نیویورک، هنگ‌کنگ و سنگاپور بعداز لندن به ترتیب حائز رتبه دوم تا چهارم شدند. نکته قابل توجه در این رده‌بندی این است که بر خلاف نگرانی برخی از سیاستمداران و کارشاناسان اقتصادی از آینده بازار مالی بریتانیا در دوره پسابرگزیت، همچنان لندن در صدر فهرست مرکز هاب مالی جهان قرار گرفته است.

دلیل کاهش اختلاف امتیازی نیویورک و لندن به ترس و نگرانی از آینده آمریکا در حوزه تجارت بر می‌گردد که از جمله می‌توان به سیاست‌های دونالد ترامپ در بحث و بازبینی پیمان ترانس پسفیک و نفتا اشاره کرد.

در این گزارش فرانکفورت که به گفته برخی از بانک‌های مستقر در لندن می‌تواند مقصد بعدی آنها در دوره برگزیت باشد، در رتبه یازدهم و دوبی در مکان سی‌ام قرار گرفته است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.