لیت‌کوین رقیب جدید بیت‌کوین با رشد ۵۸۰۰ درصدی از راه رسید

لیت‌کوین رقیب جدید بیت‌کوین با رشد ۵۸۰۰ درصدی از راه رسید

لیت کوین چهارمین ارز رمزگذاری شده است که با رشد ۵۸۰۰ درصدی در سال جاری رکورد بالایی را در بازار ارزهای رمزگذاری شده زده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت لیت‌کوین روز دوشنبه به بالاترین رقم یعنی 255.42 دلار رسید که نسبت به اول ژانویه سال جاری رشد 5800 درصدی داشته است. این پول در ژانویه 4.36 دلار بوده است.

لیت‌کوین چیست؟

لیت‌کوین یک ارز رمزگذاری شده است که توسط چارلی لی پایه گذاری شده است. این پول، چهارمین ارز بزرگ دیجیتالی است که در بازار سرمایه‌گذاری بعد از بیت‌کوین و اتریوم رکوردزنی کرده است.

ارزش این بازار در حال حاضر 14.4 میلیارد دلار در مقایسه با بیت‌کوین ۸.۲۸۲ میلیارد دلاری است.

لیت‌کوین هم مثل مانند بیت‌کوین با سیستم بلاک‌چین (سیستمی که ورود و خروج پول با رمزگذاری تعیین می‌شود) کار می‌کند و از این لحاظ امکان سوءاستفاده در آن کم است.

تفاوت بیت‌کوین و لیت‌کوین چیست؟

عرضه لیت‌کوین در مقایسه با بیت‌کوین محدود بر 84 میلیون است. در حال حاضر 54.268.358 لیت‌کوین در حال گردش است. این در حالی است که عرضه بیت‌کوین 21 میلیون بوده که ا زاین میزان 16.736.137 بیت‌کوین در حال گردش است.

معاملات لیت‌کوین کمی بیش از دو دقیقه طول می‌کشد، حال آنکه معاملات بیت‌کوین 300 دقیقه است.

«لی» خالق لیت‌کوین چندباری گفته است که لیت‌کوین می تواند بازیکن کلیدی باشد، به این دلیل که سرعت تراکنش آن بیشتر است، حال آنکه بیت‌کوین بیشتر ارزش خود را ذخیره می‌کند.

چه اتفاقی می‌افتد؟

دلایل زیادی پشت افزایش قیمت بیت‌کوین نهفته است. یکی از دلایل رشد، توجه روزافزون کاربران برای دریافت ارزهای رمزگذاری شده است.

لی در توییتی که تصویری از داده‌های بازار ارزهای دیچیتالی را هم ضمیمه آن منتشر کرده، نشان داد که ارزهای رمزگذاری‌شده اکنون جزء محبوب‌ترین معاملات در بازار جهانی است.

لیت‌کوین اما به دلیل سرعت کم بیت‌کوین سود بیشتری کسب کرده است.

یکی دیگر از دلایل رشد لیت‌کوین می‌تواند علاقه سرمایه‌گذاران برای تنوع بخشیدن به سبد ارزهای دیجیتالی باشد. به طوری که گزارش سایت کریپتوکامپر نشان می‌دهد حدود 40 درصد از خریداران لیت‌کوین از بیت‌کوین استفاده کرده‌اند.

کارشناسان می‌گویند: لیت‌کوین یکی از مهم‌ترین جایگزین‌های بیت‌کوین است که می‌تواند در معاملات با بیت‌کوین رقابت کند.

 

منبع: ایران اکونومیست

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند