دژپسند خبر داد:

277 دامداری و 1246 کارخانه در لیست اموال مازاد بانک‌ها

277 دامداری و 1246 کارخانه در لیست اموال مازاد بانک‌ها

وزیر اقتصاد گفت: در مرحله اول واگذاری اموال مازاد بانک‌ها 17 هزار میلیارد تومان از این اموال برای واگذاری اطلاع رسانی شده که امکان حراج این اموال با همکاری بورس نیز وجود دارد و بخشی از این اموال شامل هزار و 246 واحد کارخانه‌ای و بیش از 277 دامداری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از سامانه اموال مازاد بانک‌ها که با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شد، گفت: ​این اقدام، گامی برای آزادسازی منابع بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به بخش تولید و ایجاد اشتغال بیشتر در اقتصاد است.

وی با بیان اینکه اموال مازاد بانک‌ها بیش از این ارقام است، اضافه کرد: در این مرحله 17 هزار میلیارد تومان از این اموال در این سامانه برای واگذاری اطلاع رسانی شده که امکان حراج این اموال با همکاری بورس نیز وجود دارد.

دژپسند گفت: بخشی از این اموال شامل هزار و 246 واحد کارخانه‌ای و بیش از 277 دامداری است که سرمایه گذاران براساس تخصص و تجربه خود می‌توانند آنها را خریداری کنند و یا مدیریت این واحدها به سرمایه گذاران واگذار شود.

وی با بیان اینکه منابع وصولی این طرح به بانک‌ها برمی‌گردد و دولت از آن منتفع نمی‌شود، افزود: از 18 بانکی که در این طرح قرار دارد، 4 بانک ملی، ملت، کشاورزی و صادرات 50 درصد مسئولیت واگذاری را برعهده دارند و بیشترین اموال مازاد با 14 درصد مربوط به بانک ملی است.

وزیر اقتصاد همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره عرضه سهام 6 پالایشگاه در بورس اوراق بهادار گفت: مقدمات این کار انجام شده و منتظر دریافت استعلام از دستگاه‌های مربوطه هستیم و این کار بزودی انجام می‌شود.

وی درباره مطالبات معوقه بانک‌ها نیز اضافه کرد: طبق اعلام بانک مرکزی، این عدد حدود 170 هزار میلیارد تومان است.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند