ماجرای گم‌شدن شهر ماچوپیچو چیست؟

ماجرای گم‌شدن شهر ماچوپیچو چیست؟

شهر ماچوپیچو پرو که کلمه‌ آن به‌معنای «قلعه قدیمی» است، در حدود سال‌های ۱۴۰۰ میلادی و در ارتفاع بسیار بالایی از سطح دریا ساخته شده بود.

گفته می‌شود ماچوپیچو متعلق به خاندان سلطنتی بود و جایی را برای شهرشان انتخاب کردند تا بتوانند از خاندان سلطنتی محافظت کنند. برخی هم می‌گویند اینجا را به‌خاطر مقاصد ستاره‌شناسی و نجومی ساخته بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در ساخت بناها از سنگ‌هایی بزرگ استفاده شده است که گاهی اندازه‌ برخی از آن‌ها به بیش از چند ده تن هم می‌رسد.

ولی با این‌حال چنان دقیق برش داده شده‌اند که بدون هیچ‌گونه ملات‌ای، در جای خود قرار گرفته‌اند و حتی چاقو را هم نمی‌توان بین شکاف‌های آن وارد کرد.

یکی دیگر از عجایب ماچوپیچو این است که آن‌ها سیستم‌های پیچیده‌ی آب‌رسانی داشته‌اند. این سیستم‌ها به اندازه‌ای کارآمد بوده‌اند که به‌راحتی می‌توانسته‌اند تمام زمین‌های کشاورزی را هم آبیاری کنند.

امروزه ماچو پیچو به‌عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان شناخته می‌شود.

حدود یک قرن بعد از ساخت ماچوپیجو، به دلیل جنگ‌های اسپانیا با اینکاها که منجر به نابودی این قوم شد، ماچوپیچو هم متروکه شد و چون در ارتفاعات خیلی زیاد و دورافتاده‌ای ساخته شده بود، کسی هم برای ده‌ها سال از وجود آن خبری نداشت.

سال‌ها گذشت تا اینکه یک فرد آلمانی به‌نام Augusto Berns آن را مجددا کشف کرد. ولی سال‌ها بعد، این هیرام بینگهام بود که ماچوپیچو را به جهان مجددا معرفی کرد و این منطقه شهرت جهانی پیدا کرد.

 

منبع: الی گشت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند