مبارزه برای ماندگاری بیت‌کوین

مبارزه برای ماندگاری بیت‌کوین
درحالی‌که بیت‌کوین توسط رهبران کسب‌و‌کار بزرگ دنیا در اجلاس داووس در حال سرکوب است، اما این پول رمز‌گذاری‌شده در جهان پیام خود را دنبال می‌کند.

پول رمزگذاری‌شده یکی از بزرگترین موضوعات امسال نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس بود. یک نشست رسمی برای این بخش درنظر گرفته شده بود و سخنرانی‌هایی که اختصاصا بر روی تکنولوژی بلاک چین تمرکز کرده بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که سخنرانان تاکید می‌کردند که بلاک‌چین پتانسیل رشد دارد، اما این تکنولوژی در پول‌های رمزگذاری پنهان شده مانده است.

استفن پولوز رئیس بانک مرکزی کانادا در این رابطه گفت: بعضی چیزها مثل بیت کوین ارزش واقعی ندارند و نمی‌توان آن را تجزیه و تحلیل کرد.

رابرت شیلر اقتصاددان برنده جایزه نوبل هم می‌گوید: بیت کوین ممکن است حدود ۱۰۰ سال باشد، هرچند احتمال اینکه سقوط کند هم وجود دارد. من فکر می‌کنم نتیجه این پول به هر حال خوب باشد و می‌تواند مدت طولانی خوب باشد، شاید ۱۰۰ سال هم بماند.

شهرت بیت‌کوین که به عنوان یک پول عمدتا برای فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گرفت، درحال حاضردر حال کاهش است.

هرچند کریستین لاگار رییس صندوق بین‌المللی پول می‌گوید: البته این واقعیت که این پول ناشناس و غیرشفاف است، قابل کتمان نیست و این پول می‌تواند برای پولشویی و تامین مالی تروریسم و البته معاملات تیره مورد استفاده قرار بگیرد، به همین منظور غیرقابل قبول است.

 

منبع: خبرآنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند