محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات آخر هفته جاده‌های شمال

محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات آخر هفته جاده‌های شمال

مرکز مدیریت راه‌های کشور، محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های هزار، چالوس و فیروزکوه را تا روز شنبه (۱۵ تیر) اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه (۱۲ تیر) تا ساعت ۶ روز شنبه (۱۵ تیر) از جاده‌های کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و جاده تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است.

تبصره- تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام مأموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در جاده کندوان نیز تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روز جمعه (۱۴ تیر) تا ۲ بامداد روز شنبه (۱۵ تیر) از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده، با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ روز جمعه تا ۲ بامداد روز شنبه از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

همچنین تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از جاده کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

در جاده هراز نیز تردد همه تریلرها کماکان ممنوع است.

تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه (۱۲ تیر) و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه از جاده هراز ممنوع است.

تذکر: در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت‌های مقطعی از مسیر شمال به جنوب یا جنوب به شمال جاده‌های هراز و کرج – چالوس اعمال خواهد شد.

کاهش نیم درصدی تردد در راه‌های برون شهری

براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های تردد شمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به استثنای جاده‌های مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، مابقی جاده‌های کشور باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۰۸ تردد شمار فعال در جاده‌های برون شهری، نسبت به روز قبل ۰.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۵ درصد افزایش یافته است، اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

جاده‌های دارای بیشترین تردد طی ۲۴ ساعت نیز به ترتیب آزادراه قزوین- کرج و تهران- کرج گزارش شده است.

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند