موضوعات داغ:

مدیریت واحد مرزی صادرات کالا را آسان‌تر می‌کند

مدیریت واحد مرزی صادرات کالا را آسان‌تر می‌کند

مدیر‌کل دفتر هماهنگی استان‌ها و امور مجلس گمرک بر آسان‌تر شدن صادرات کالا با مدیریت واحد مرزی تاکید کرد.

محمدرضا جعفری که در مراسم معارفه مدیر کل گمرک باشماق مریوان سخن می‌گفت با بیان این مطلب افزود : تسریع در انجام تشریفات صادرات که مورد تاکید دولت و رئیس کل گمرک است تولید ملی را تقویت می‌کند و گمرکات باید حمایت از تولید ملی را بعنوان اولویت نخست در دستور کار قرار دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، جعفری گفت: این اقدام موجب تقویت سرمایه‌گذاری و اشتغال فراگیر در کشور می‌شود و جهت انجام این امور نیازمند شفاف‌سازی، کاهش زمان و کاهش هزینه‌های ترخیص کالا و مبارزه با قاچاق کالا در کشور هستیم.

وی در ادامه به سامانه جامع و هوشمند گمرک اشاره کرد و با بیان اینکه با این سامانه فرآیند انجام تشریفات گمرکی الکترونیکی شده و کاغذ از این فرآیندها حذف شده است بر استفاده بیشتر از تجهیزات الکترونیکی و کنترلی پیشرفته در گمرگات تاکید کرد.

مدیر کل دفتر هماهنگی استانها و امور مجلس گمرک بر اجرای کامل بسته حمایت از تولید که از سوی رئیس کل گمرک ابلاغ شده تاکید کرد و گفت: در بسته حمایت از تولید گمرک ابزارهایی پیش‌بینی شده که مهمترین محور آن تسهیل صادرات و ورود مواد اولیه بکار رفته در تولید است.

جعفری اجرای بهتر مدیریت واحد مرزی در گمرکات را ضروری دانست و در ادامه گفت: تعاملات بهتر سازمان‌ها در مرزها تبادلات تجاری را تسریع و آسان می‌کند و بهبود شرایط اقتصادی و امنیت در مرزها را افزایش می‌دهد.

بنابراین گزارش؛ در این مراسم فرید حق پناه به عنوان مدیر کل گمرک باشماق مریوان معرفی شد. حق پناه پیش از این مدیر کل گمرک پرویزخان بود و کارنامه موفقی در مدیریت گمرکات مرزی کشور داشته است.

 

منبع:‌ ایلنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند