قائم‌مقام بیمه مرکزی خبر داد:

مراحل نهایی تدوین آیین‌نامه فعالیت استارتاپ‌ها در صنعت بیمه

مراحل نهایی تدوین آیین‌نامه فعالیت استارتاپ‌ها در صنعت بیمه

قائم‌مقام بیمه مرکزی از تدوین آیین‌نامه فعالیت استارتاپ‌ها در صنعت بیمه خبر داد و گفت: تدوین این آیین‌نامه در مراحل نهایی قرار دارد.

قائم‌مقام بیمه مرکزی از تدوین آیین‌نامه فعالیت استارتاپ‌ها در صنعت بیمه خبر داد و گفت: تدوین این آیین‌نامه که با همکاری معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری در حال انجام است، در مراحل نهایی قرار دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بیمه مرکزی؛ پرویز خسروشاهی که در برنامه «گفتمان تعاملی اهالی بیمه و استارتاپ‌ها» می‌گفت اظهار کرد: بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر بنا ندارد در فعالیت شرکت‌های بیمه در حوزه استارتاپ‌ها دخالت کند وظیفه ما در این زمینه کنترل رفتارهای ناسالم، حفظ ثبات بازار و توسعه خدمات بیمه‌ای با کیفیت و به طور خلاصه تامین فضای و کسب‌وکار مناسب است.

قائم‌مقام بیمه مرکزی با تاکید بر این نکته که رفتارهای ناسالم به بی ثباتی و عدم توسعه بازار بیمه دامن خواهد زد، خاطرنشان کرد: طبیعی است که هر کسب‌وکار جدیدی چون استارتاپ‌ها برخی از کسب‌وکارهای سنتی را در معرض تهدید قرار می‌دهند اما می‌توان با اتخاذ تدابیر لازم در کنار توسعه نوآوری‌ها در صنعت بیمه مانع از آن شدکه ثبات اقتصاد و صنعت بیمه آسیب ببیند. باید مراقبت کنیم دوره‌گذار از تولید مبتنی بر فناوری‌های قبلی به تولید مبتنی بر فناوری‌های جدید با حداقل هزینه طی شود.

خسروشاهی با اعلام حمایت از ورود سندیکای بیمه‌گران ایران به عرصه‌های نظارتی صنعت بیمه، تصریح کرد: بخشی از تکالیف نظارتی صنعت بیمه از جمله نظارت بر فعالیت بازاریابان اینترنتی و غیراینترنتی که در حال حاضر مقرراتی درباره آن وجود ندارد می‌تواند توسط سندیکا صورت بگیرد.

وی در پایان از تدوین آیین‌نامه فعالیت استارتاپ‌ها در حوزه فعالیت صنعت بیمه خبر داد وگفت: تدوین این آیین‌نامه که با همکاری معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری در حال انجام است و هم‌اکنون مراحل نهایی خود را می‌گذراند و پس از آن جهت بررسی به شورای عالی بیمه جهت تصویب ارائه خواهد شد.

در این نشست تنی چند از مدیران عامل شرکت‌های بیمه، مالکان و مدیران استارتاپ‌های بیمه‌ای و اهالی رسانه به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند