تجارت‌نیوز گزارش می‌کند:

مردمان کدام استان‌ها سپرده بانکی بیشتری دارند؟

مردمان کدام استان‌ها سپرده بانکی بیشتری دارند؟

استان تهران با با 945 هزار میلیارد تومان 56.4 درصد از سپرده‌های بانکی کل کشور را به خود اختصاص داده است؛ شهرهای اصفهان و خراسان رضوی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق آخرین اعلام بانک مرکزی تا پایان فروردین ماه سال 1397 استان تهران با سپرده‌ای معادل 945 هزار میلیارد تومان بیشترین میزان سپرده‌گذاری را در میان استان‌های ایران دارد.

میزان سپرده‌های بانکی شامل سپرده‌های ارزی و ریالی است. مانده کل سپرده‌ها در پایان فروردین ماه سال جاری بالغ بر 1676 هزار میلیارد تومان شده که نسبت به فروردین ماه سال 1396 معادل 30.7 درصد افزایش داشته است.

استان تهران با با 945 هزار میلیارد تومان 56.4 درصد از سپرده‌های بانکی کل کشور را به خود اختصاص داده است.

شهرهای اصفهان و خراسان رضوی هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند که به ترتیب با 5.3 درصد و 4.5 درصد از کل سپرده‌های بانک را در اختیار دارند.

بررسی آمارها نشان می‌دهد تا پایان فروردین ماه سال جاری سه استان کهگیلویه وبویراحمد، ایلام و خراسان شمالی کمترین میزان سپرده‌گذاری بانکی در بین استان‌های کشور را دارند.

استان کهگیلویه وبویراحمد با 4.5 هزار میلیارد تومان کمترین سپرده بانکی را در بین استان‌های کشور دارد.

طبق اعلام بانک مرکزی يکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهيلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسياری از شرکت‌ها و موسسات توليدی ساير استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعاليت‌های بانکی آنها ازطريق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان مذکور انجام می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند