رئیس انجمن واردکنندگان دارو در گفتگو با تجارت‌نیوز:

مردم نگران نباشند؛ شیرخشک سهمیه‌بندی نمی‌شود

مردم نگران نباشند؛ شیرخشک سهمیه‌بندی نمی‌شود

رئیس انجمن واردکنندگان دارو می‌گوید: مردم نگران تامین شیرخشک نباشند؛ چرا که واحدهای صنعتی کمبودی در زمینه تولید شیرخشک ندارند و بلکه در برخی مواقع با مازاد تولید رو به رو هستند.

رئیس انجمن واردکنندگان دارو درباره اظهارنظرهای اخیر وزیر بهداشت و درمان مبنی بر سهمیه‌بندی شیر خشک در آینده به تجارت‌نیوز گفت: خوشبختانه ما در زمینه تولید شیر خشک از پتانسیل‌های قابل قبولی برخوردار هستیم به‌طوری‌که طی سال‌های گذشته با سرمایه‌گذاری‌های مشترک شیرخشک‌های خارجی را تولید می‌کنیم.

ناصر ریاحی افزود: کارخانه‌های تولیدی با مازاد تولید شیر خشک رو به رو هستند و از این رو مردم برای تامین کالای مورد اشاره نگرانی نداشته باشند. به نظر می‌رسد که منظور وزیر بهداشت و درمان از سهمیه‌بندی شیرخشک، توزیع این کالا به طور حساب شده به داروخانه باشد.

او در ادامه اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته با بررسی‌های انجام شده توسط بازرسین شاهد دپوی چند برابری شیر خشک در استان‌های مرزی بودیم؛ با مشاهده چنین صحنه‌هایی خواهیم دریافت که برخی داروخانه‌ها با دریافت سهمیه بیشتر، شیرخشک را به کشورهای همسایه قاچاق می‌کنند که این موضوع هم در اقلام دارویی مشهود است.

ریاحی تصریح ‌کرد: واحدهای تولیدی شیرخشک چه از لحاظ تامین مواد اولیه و چه از نظر بسته‌بندی با کمبودی مواجه نیستند. طی چند ماه گذشته تنها یک سری مشکلات درحوزه شیرخشک‌های خاص وجود داشت که با تخصیص ارز چهار هزار و 200 تومانی مشکلات برای برخی نوزاردان دارای بیماری پی کی یو برطرف شد.

رئیس انجمن واردکنندگان دارو گفت: قرار بود سهمیه‌بندی شیرخشک در مصارف صنعتی همانند صنایع بستنی‌سازی سهمیه‌بندی شود که این موضوع هم هنوز به مرحله اجرا نزدیک نشده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند