مردگان هم در ایران یارانه می‌گیرند!

ماهانه به حساب 500 هزار متوفي در ايران يارانه نقدي واريز مي‌شود! محسن بهرامي ارض اقدس، رييس کميسيون تجارت اتاق تهران با اعلام خبر بالا به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: در حال حاضر بر اساس آمار رسمي بالغ بر 77 ميليون نفر از جمعيت کشور يارانه دريافت مي‌کنند. اين در حالي است که

ماهانه به حساب 500 هزار متوفي در ايران يارانه نقدي واريز مي‌شود!

محسن بهرامي ارض اقدس، رييس کميسيون تجارت اتاق تهران با اعلام خبر بالا به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: در حال حاضر بر اساس آمار رسمي بالغ بر 77 ميليون نفر از جمعيت کشور يارانه دريافت مي‌کنند. اين در حالي است که بيش از جمعيت سرشماري شده در کشور يارانه نقدي واريز مي‌شود.

وي با اشاره به اين‌که با اظهارنامه‌هايي که قرار است تا پايان اسفند ماه توزيع شود افرادي که با شناسنامه‌هاي تکراري يا شناسنامه‌هاي ديگر يارانه دريافت مي‌کنند شناسايي مي‌شوند خاطرنشان کرد: درصورت هر گونه سوء استفاده براساس تصميم مجلس پر کردن اظهارنامه دروغ تا سه برابر جريمه دارد.

رييس کميسيون تجارت اتاق بازرگاني تهران در پاسخ به اين سوال که کمپين "نه به يارانه" در چه مرحله‌اي است و چه تعداد از افراد از دريافت يارانه انصراف داده‌اند خاطرنشان کرد: آمار دقيقي از آن در دست نيست اما بيانيه‌ها و اطلاعيه‌هاي صادر شده از سوي گروه هاي مختلف نظير هنرمندان، طرفداران محيط زيست، اتاق بازرگاني و جمعيت‌هاي مختلف بيانگر اين موضوع است که آمار انصراف دهندگان از يارانه در حال افزايش است.

وي با تاکيد بر اين‌که پيش‌بيني مي‌شود با اعلام سطح درآمدي که دولت مشخص مي‌کند تعداد يارانه بگيرها مشخص مي‌شود بيان کرد: با اعلام سقف درآمدي، کساني که بيش از اين سقف درآمد کسب مي‌کنند يارانه دريافت نمي کنند.

به گفته بهرامي با تعيين سطح درآمدي افراد از سوي دولت، آنهايي که از سقف درآمدي بيشتري برخوردارند يارانه نقدي ماهانه دريافت نخواهند کرد.

وي افزود: کاهش تعداد يارانه بگيرها باعث مي‌شود که توان دولت افزايش يافته و کشور در مسير آباداني، حرکت و سياست‌هاي جبراني تقويت شود. همچنين مسائلي نظير بيمه همگاني، بهداشت، آموزش و حمل و نقل نيز توسعه مي يابد و اين موضوع منوط به اين است که افراد در فرم هاي خود اظهاري از دريافت يارانه انصراف دهند.

رييس کميسيون تجارت اتاق بازرگاني تهران در پاسخ به اين سوال که در اين راستا چه سطح درآمدي در دولت در نظر گرفته شده است گفت: سطح درآمدي در شهرهاي مختلف و در شهرها نسبت به روستاها متفاوت است و هنوز دولت درباره رقم دقيق آن تصميم نگرفته است.

وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين که آيا ميزان ثروت و سرمايه نيز ملاک پرداخت يا عدم پرداخت يارانه نقدي مي‌شود خاطرنشان کرد: نگاه ثروتمند و پولدار نگاهي است که در دولت قبل القا شده است و اگر کسي از دريافت يارانه انصراف دهد ثروتمند و سرمايه‌دار تلقي نمي‌شود.

بهرامي با اشاره به اين‌که حتي در صورت انصراف، مردم نبايد واهمه‌اي از رسيدگي به مسائل، اموال و دارايي هاي خود داشته باشند بيان کرد:‌ اين اتفاقات به هيچ عنوان رخ نداده و کساني که يارانه نمي‌گيرند پولدار تلقي نمي‌شوند.

رييس کميسيون تجارت اتاق بازرگاني تهران با بيان اين‌که دولت بنا ندارد در زندگي خصوصي مردم تفحص کند، خاطرنشان کرد: تنها در اين شرايط و کاهش تعداد يارانه بگيرهايي که نيازي به اين مبالغ ندارند مي‌توان يارانه درمان، سلامت و امثال آن را افزايش داد.

وي در پايان در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين که اگر افراد از دريافت يارانه نقدي خود انصراف دهند از ساير يارانه‌هايي که دولت عرضه مي‌کند نيز محروم مي‌شوند يا خير گفت: وقتي ميزان پرداخت يارانه نقدي محدود شود هزينه‌هاي درمان کاهش، بهداشت عمومي افزايش و با توسعه حمل ونقل عمومي هزينه‌هاي اضافي از دوش خانوارها برداشته مي شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند