کد خبر: 157692

جابه‌جایی ۸۵ میلیون مرسوله پستی تا سال ۱۴۰۰ از طریق تجارت الکترونیک

عضو هیات‌مدیره شرکت ملی پست ایران گفت: ۸۵ میلیون مرسوله پستی شامل کالا و خدمات در کشور تا سال ۱۴۰۰ از طریق تجارت الکترونیک جابه‌جا می‌شود.

مرسوله پستی تجارت الکترونیک
سرویس تکنولوژی -

غلامرضا نجاری در نخستین همایش کسب‌وکار در تجارت الکترونیک در یاسوج اظهار داشت: سال گذشته پنج میلیون مرسوله پستی در کشور از طریق تجارت الکترونیک جابه‌جا شد که نسبت به دیگر کشورها رقم پایینی بوده و در این زمینه عقب‌ماندگی وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال جاری ۱۰ میلیون مرسوله پستی در کشور از طریق تجارت الکترونیک جابه‌جا شود.

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست ایران بیان کرد: هدف‌گذاری این شرکت مبنی بر جابه‌جایی ۸۵ میلیون مرسوله پستی در کشور تا چهار سال آینده از طریق تجارت الکترونیک با همت، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های لازم قابل تحقق است.

نجاری عنوان کرد: عمده فعالیت‌های شرکت ملی پست ایران بر ۲ محور مهم اسناد و کالا متمرکز شده و این شرکت در حوزه کالا نیز به سمت توسعه روزافزون تجارت الکترونیک در حال حرکت است.

وی ابراز داشت: در تجارت الکترونیک تمرکز اصلی بر روی محصولات و تولیدات داخلی در راستای عرضه آنها به بازارهای جهانی خواهد بود.

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست ایران گفت: تجارت الکترونیک به کمک تولیدکنندگان داخلی آمده و می‌تواند منجر به فروش هر چه بیشتر کالاهای ایرانی در دیگر کشورها شود.

نجاری اظهار داشت: توسعه روزافزون تجارت الکترونیک در کشور مستلزم تامین زیرساخت‌های «آی‌تی» و «آی‌سی‌تی» است که این زیرساخت‌ها نیز توسط شرکت ملی پست ایران در تمامی استان‌ها در حال فراهم شدن است.

وی افزود: کشور آماده یک جهش اساسی در زمینه تجارت الکترونیک است و شرکت ملی پست ایران نیز آمادگی کافی برای تامین امکانات لازم در کهگیلویه و بویراحمد برای تحقق هر چه مطلوب‌تر آن را دارد.

همایش یک‌روزه کسب‌وکار در تجارت الکترونیک با هدف استفاده از تجارت الکترونیک برای رونق هر چه بیشتر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد به همت اداره ‌کل پست و با مشارکت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری استان با حضور مدیران کل پست استان‌های ایلام، خراسان جنوبی، فارس و کردستان در یاسوج برگزار شد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1313.8
0.1
مثقال طلا (%0.38)
655300
2500
سکه امامی (%0.93)
1615000
15000
دلار (%0)
4779
یورو (%0.68)
5865
40
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.