مرکز تست تصادف خودرو ایجاد می‌شود

مرکز تست تصادف خودرو ایجاد می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار ایجاد مرکز تست تصادف خودرو در ایران شد.تست تصادف یکی از مهمترین آزمون‌های مربوط به سنجش سطح ایمنی خودروها است که البته در حال حاضر امکانات و تجهیزات مربوط به این تست در ایران وجود ندارد. به دلیل نبودن تجهیزات مربوط به تست تصادف در داخل کشور، خودروسازان محصولات

bb3c17800bca837a9332d2d77ea9e1ee_XL.jpgوزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار ایجاد مرکز تست تصادف خودرو در ایران شد.
تست تصادف یکی از مهمترین آزمون‌های مربوط به سنجش سطح ایمنی خودروها است که البته در حال حاضر امکانات و تجهیزات مربوط به این تست در ایران وجود ندارد.

به دلیل نبودن تجهیزات مربوط به تست تصادف در داخل کشور، خودروسازان محصولات خود را برای انجام این تست به مراکز فعال در خارج از کشور ارسال می‌کنند.

این موضوع اخیرا مورد انتقاد وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت به‌گونه‌ای که وی در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو دستور ایجاد مرکز تست تصادف خودرو در ایران را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، ‌در این زمینه در جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو عنوان شد که حدود ۲۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری برای خرید تجهیزات و ایجاد مرکز تست تصادف خودرو در داخل کشور باید صورت گیرد.

در این رابطه محمدرضا نعمت‌زاده از سازمان ملی استاندارد ایران خواست درصدی از منابع مرتبط خود را به ایجاد مرکز تست تصادف خودرو اختصاص دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند
مطالب گزیده از سراسر وب پیشنهاد یکتانت