مرگ کودکان زلزله‌زده بر اثر سرما تایید شد

مرگ کودکان زلزله‌زده بر اثر سرما تایید شد
سرماي منفي ٩ درجه، مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و انتشار خبر مرگ کودکان به‌دنبال سرمازدگي. مسئولان يکي پس از ديگري تکذيب مي‌کنند؛ هيچ‌گونه مرگي در پي سرمازدگي رخ نداده است. اما صداي نماينده پاوه و اورامانت ديگر درآمده که تا کي بايد به خاطر آنکه به فلان مسئول و فلان مسئول برمي‌خورد سکوت کنيم.

سرمای منفی ۹ درجه، مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و انتشار خبر مرگ کودکان به‌دنبال سرمازدگی. مسئولان یکی پس از دیگری تکذیب می‌کنند؛ هیچ‌گونه مرگی در پی سرمازدگی رخ نداده است. اما صدای نماینده پاوه و اورامانت دیگر درآمده که تا کی باید به خاطر آنکه به فلان مسئول و فلان مسئول برمی‌خورد سکوت کنیم. سرما جان مردم را تهدید می‌کند و ناامیدی حالا به افزایش اقدام به خودکشی در منطقه دامن زده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شهاب نادری می‌گوید: هوا واقعا سرد شده است؛ شبکه بهداشت به ما اعلام کرد شرایط ما خیلی بحرانی است.

ولله ما همین‌جا پای شوفاژ سردمان است. چطور مردم بتوانند در چادر و کانکس‌ها، سرمای منفی ۹ درجه را دوام بیاورند؟ من پیش‌تر در صحن علنی مجلس تذکر دادم اما چندان جدی گرفته نشد.

او از اینکه برخی مدام بیانیه و تکذیبه می‌دهند که مرگ سارینا و دیگر کودکان مناطق زلزله‌زده به‌علت سرمازدگی نبوده، گله دارد؛ محمد و ماتیار و سارینا. نمی‌شود گفت اینها به‌دلیلی جز سرمازدگی فوت شده‌اند.

چند بچه‌ای که به‌خاطر تشنج و تب بوده و آمار و مستندات آن هم موجود است؛ تکذیب می‌کنند اما گواهی فوت پزشکی قانونی داریم. ۹۷ اقدام به خودکشی بر اساس آمار سازمان بهزیستی و روان‌شناس‌ها ثبت شده است.

گله‌های شهاب نادری تمامی ندارد. می‌گوید: «مردم را رها کرده‌اید. خب معلوم است که افکار خودکشی و اقدام به خودکشی در ذهن‌شان بیاید. ۷۰ روز است حمام نرفته‌اند و سرویس بهداشتی ندارند و از بهداشت اولیه بی‌بهره‌اند. می‌خواهید چطور رفتار کنند؟ مردمی که همه‌چیزشان از بین رفته است. می‌خواهید اینها سالم باشند؟.

او همچنین ادامه داد: می‌گویند زلزله بلای طبیعی بوده اما سرمازدگی دست خودمان است. کانکس هم نمی‌توانیم بدهیم. بازدید داشتم. هیچ وعده‌ای محقق نشده است؛ نه وام پنج میلیونی و نه اهدای کانکس به همه خانواده‌ها. حتی وعده‌های ریاست‌جمهوری نیز محقق نشده است. آقای سیف خلف وعده کرده و استمهال وام‌ها صورت نگرفته است. مردم در این شرایط باید به فکر وام‌ها هم باشند. آخر کمی انصاف هم بد نیست.

 

منبع: شرق

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند