کد خبر: 218742

مسئولین نباید نسبت به مشکلات پیام‌رسان‌های بومی بی‌تفاوت باشند

محمدجواد آذری جهرمی در مراسمی در مورد مشکلات پیام‌رسان‌های بومی سخن گفت و اعلام نمود که مسئولین نباید نسبت به این مسئله بی‌تفاوت باشند.

سرویس تکنولوژی -

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمود که بومی شدن زیرساخت برای تحول دیجیتال یک پیام‌رسان ضرورت دارد و مسئولین نمی‌توانند مباحث اقتصادی، نظام بانکی و پرداخت را به سرویس‌دهنده خارجی واگذار کنند و بی‌تفاوت باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه اعلام نمود که علاوه بر این موارد نسبت به نیاز مردم هم نمی‌توان بی‌تفاوت بود، بنابراین رفع مشکلات پیام رسان‌های بومی همت همگانی می‌طلبد.

تلاش برای رفع مشکلات پیام‌رسان‌های بومی

محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه عقلای کشور در شورای عالی فضای مجازی سندی را طراحی کردند که بندهای مختلفی دارد اظهار نمود که با اعطای وام نمی‌توان مشکلات پیام رسان‌های بومی را حل کرد.

به گفته وی مشکل پیام‌رسان‌ها فقط مالی و حتی اعتمادی نیست؛ وی ادامه داد که مردم باید از پیام‌رسان‌های بومی استفاده کنند، کسب‌وکار خود را روی خدمات بومی راه اندازی کنند تا این پیام‌رسان‌ها بتوانند امنیت بیش‌تر، کیفیت بهتر و سرعت بالاتری داشته باشند.

به گفته وزیر جهرمی از نظر حاکمیتی کلان‌داده‌های کشور نباید خارج از کشور ذخیره شوند.

جهرمی ادامه داد که نظام اقتصادی را درون کشور و حاکمیت خود باید مدیریت کرد و برای این امر باید اعتماد و زیرساخت‌های پرداخت فراهم باشند.

 

منبع: آخرین خبر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.