معاون وزیر صنعت:

مساحت شهرک‌های صنعتی سال گذشته رشد 200 درصدی داشت

مساحت شهرک‌های صنعتی سال گذشته رشد 200 درصدی داشت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان شرکت شهرک‌های صنعتی گفت: توسعه شهرک‌های صنعتی از نظر مساحت در سال گذشته رشدی 200 درصدی داشته است و همه اینها در تضاد با اظهار نظر برخی نامزدهای ریاست جمهوری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، «علی یزدانی» صبح امروز (چهارشنبه) در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور در محل شهرک فجر تهران با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب، افزود: سال گذشته چهار هزار و 300 قرارداد جدید سرمایه‌گذاری در سال 95 در شرکت شهرک‌ها و فقط در پنج روز پایانی پارسال 730 قرارداد منعقد شد.

وی افزود: تعداد قراردادهای سرمایه‌گذاری در شرکت شهرک‌های صنعتی در 2 ماه ابتدایی امسال در هم‌سنجی با پارسال 47 درصد رشد داشته که نشان‌دهنده امیدواری مردم به آینده کشور است.

وی تاکید کرد: رسالت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر عهده یکایک افراد است و در این زمینه هیچ کوتاهی از هیچ کس پذیرفته نیست.

یزدانی ادامه داد: در دولت دوازدهم که در عمل از شنبه گذشته و پس از اعلام نتایج انتخابات آغاز شده، تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو قفل زدن به درب اتاق‌ها و حضور عملی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است و از شنبه آینده همه استان‌ها باید روزانه مشکلات بنگاه‌ها و تدابیر اندیشیده شده را گزارش کنند؛ هر کس این سیاست‌ها را قبول ندارد می‌تواند از مسئولیتش استعفا دهد.

وی با اشاره به انتخابات پرشور ریاست جمهوری و حضور باشکوه مردم، تصریح کرد: در این انتخابات همه اقشار و گروه‌ها از هر رده و تفکری به میدان آمدند و با حضورشان به شعارهای پوپولیستی نه گفتند.

معاون وزیر صنعت خاطرنشان کرد: انتخابات به پایان رسیده و امروز عرصه عمل است؛ خدمت به معنای ارتقای رضایتمندی مردم و ایجاد نشاط و امید در جامعه است و باید در این راستا صادقانه بکوشیم.

وی با اشاره به بوروکراسی زائد اداری، یادآوری کرد: این بوروکراسی جلوی تحقق سیاست‌ها و اهداف را می‌گیرد.

این مقام مسوول با اشاره به طرح ایجاد 500 هزار شغل در شرکت شهرک‌های صنعتی و تشریح آن در آینده نزدیک، همچنین به لزوم ارائه گزارش‌های خارجی و دستاوردهای آن تاکید کرد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند