کد خبر: 155998

بخش‌نامه‌های جدید سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد

شغل‌های جدید در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور

بر اساس بخشنامه‌های جدید سازمان تامین اجتماعی، مشاغلی مانند مامایی و هوش‌بری در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور قرار گرفتند.

مشاغل سخت و زیان‌آور
سرویس بانک و بیمه -

مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه شماره ۴۶ و ۴۶,١ شماری از مشاغل و حرف درمانی را با عنوان درجه ١ و درجه ٢ تحت پوشش مشاغل سخت و زیان‌آور اعلام کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از  ایلنا، مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه شماره ۴۶ و ۴۶,١ شماری از مشاغل و حرف درمانی را با عنوان درجه ١ و درجه ٢ تحت پوشش مشاغل سخت و زیان‌آور اعلام کرده است.

سیدمحمد علی جنانی به جزئیات آئین نامه مشاغل سخت و زیان‌آور اشاره کرد و افزود: در این بخشنامه مشاغلی چون هوشبری، مامایی، فوریت های پزشکی، کارشناس علوم آزمایشگاهی ، و مشاغل زیرمجموعه آن تحت پوشش این آئین نامه قرار گرفتند.

مدیرکل امور فنی مستمری سازمان تامین اجتماعی با اعلام اینکه در مشاغل سخت و زیان‌آور شرط سنی وجود ندارد، گفت: اگر فردی حدود ٧٠ درصد از خدمت خود را در مشاغل سخت وزیان آور درمانی دولتی سپری کند، با ٢۵ سال سابقه و ۵ سال سنوات ارفاقی بازنشسته می شود و از ٣٠ روز حقوق برخوردار خواهد شد.

وی درمورد مشاغل درمانی سخت و زیان‌آور غیردولتی هم گفت: براساس تبصره ٢ ماده ٧۶ پرستاران و بهیاران و مشاغل درمانی ذکر شده که در بخش غیردولتی مشغول کارند می‌توانند با ٢٠ سال سابقه کار و ١٠ سال ارفاق سنوات بازنشسته و از ٣٠ روز حقوق بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور سال ۶٧ به تصویب رسید و آئین‌نامه آن سال ١٣۶٨ اجرایی شد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.