کد خبر: 155998

بخش‌نامه‌های جدید سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد

شغل‌های جدید در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور

بر اساس بخشنامه‌های جدید سازمان تامین اجتماعی، مشاغلی مانند مامایی و هوش‌بری در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور قرار گرفتند.

مشاغل سخت و زیان‌آور
سرویس بانک و بیمه -

مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه شماره ۴۶ و ۴۶,١ شماری از مشاغل و حرف درمانی را با عنوان درجه ١ و درجه ٢ تحت پوشش مشاغل سخت و زیان‌آور اعلام کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از  ایلنا، مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه شماره ۴۶ و ۴۶,١ شماری از مشاغل و حرف درمانی را با عنوان درجه ١ و درجه ٢ تحت پوشش مشاغل سخت و زیان‌آور اعلام کرده است.

سیدمحمد علی جنانی به جزئیات آئین نامه مشاغل سخت و زیان‌آور اشاره کرد و افزود: در این بخشنامه مشاغلی چون هوشبری، مامایی، فوریت های پزشکی، کارشناس علوم آزمایشگاهی ، و مشاغل زیرمجموعه آن تحت پوشش این آئین نامه قرار گرفتند.

مدیرکل امور فنی مستمری سازمان تامین اجتماعی با اعلام اینکه در مشاغل سخت و زیان‌آور شرط سنی وجود ندارد، گفت: اگر فردی حدود ٧٠ درصد از خدمت خود را در مشاغل سخت وزیان آور درمانی دولتی سپری کند، با ٢۵ سال سابقه و ۵ سال سنوات ارفاقی بازنشسته می شود و از ٣٠ روز حقوق برخوردار خواهد شد.

وی درمورد مشاغل درمانی سخت و زیان‌آور غیردولتی هم گفت: براساس تبصره ٢ ماده ٧۶ پرستاران و بهیاران و مشاغل درمانی ذکر شده که در بخش غیردولتی مشغول کارند می‌توانند با ٢٠ سال سابقه کار و ١٠ سال ارفاق سنوات بازنشسته و از ٣٠ روز حقوق بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور سال ۶٧ به تصویب رسید و آئین‌نامه آن سال ١٣۶٨ اجرایی شد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.08)
1329.3
1.1
مثقال طلا (%1.59)
615300
9800
سکه امامی (%0.12)
1484500
1750
دلار (%0.71)
4531
32
یورو (%2.05)
5604
115
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.