کد خبر: 155130

با اعلام آمادگی شورای عالی فضای مجازی

مشکل استارت‌آپ‌ها در بخش بیمه حل می‌شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در خصوص قوانین بیمه و رفع موانع آن برای فعالیت استارت آپ‌ها اعلام آمادگی کرد و گفت: در صورت نیاز مصوباتی نیز در این خصوص وضع می‌شود.

سرویس تکنولوژی -

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بر اهمیت مالکیت و دارایی‌های معنوی در کشور تاکید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در این بازدید گفت: به زودی مالکیت و دارایی‌های معنوی بخش بزرگ اقتصاد را تشکیل می‌دهند و اگر مورد توجه قرار نگیرند ما در جامعه دچار عقب‌ماندگی خواهیم شد.

وی گفت: در صورتی که در این زمینه قانونی تصویب نشود در واقع بخش بزرگی از دارایی یک فرد بدون ارزش و قیمت‌گذاری خواهد بود.

فیروزآبادی با اشاره به این که گسترش تکنولوژی به خصوص در حوزه ICT در جامعه عدم تعادل ایجاد می‌کند تصریح کرد: وظیفه مرکز ملی فضای مجازی سیاست‌گذاری است و در این حوزه باید نهادهای مربوطه اقدام به قانون‌گذاری کنند که باتوجه به این‌که در این زمینه با تاخر مواجه هستیم باید خود جامعه تکنولوژی کمک کند تا با بزرگ کردن اندازه بازار در قدرت توازن ایجاد شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص مشکلات استارت‌آپ‌ها در حوزه‌های بیمه، ایجاد فضای رقابتی در بازار، نیروی انسانی متخصص و قوانین جرایم سایبری تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی کشور مدیریت و نگهداری شبکه‌ها نباید توسط شرکت‌های خارجی صورت گیرد و باید شرایط برای فعالیت شرکت‌های داخلی در این زمینه فراهم شود که این موضوع در حال پیگیری و اجراست. همچنین در خصوص قوانین بیمه و رفع موانع آن برای فعالیت استارت‌آپ‌ها آمادگی داریم تا در صورت نیاز مصوباتی داشته باشیم.

وی با بیان این که در رابطه با حل مشکلات جرایم سایبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‌کند، افزود: در نظام آموزش عالی نیز کشور نیاز به نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های کدنویسی و امنیت دارد که باید هر چه سریع‌تر در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

فیروزآبادی گفت: جهان امروز با توسعه فضای مجازی با انبساط بزرگی روبرو است و در واقع در فضای مجازی ما تولید میدان می‌کنیم و حرکت در این میدان نیروها را جابجا می‌کند که یک فضای بسیار پیچیده و مرکب است و حتی در غرب نیز برای مدیریت بر آن با چالش روبرو هستند.

گفتنی است؛ در این بازدید  صدیقی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گزارشی از عملکرد و فعالیت دانشجویان و استارت‌آپ‌های فعال در این پارک ارایه کرده و مدیران استارت آپ ها به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.