کد خبر: 233193

مشکل اشتغال، بهره‌وری و رونق بازار با تولید برطرف می‌شود

رئیس اتاق تعاون گفت: تولید را به عنوان محوری‌ترین موضوع اقتصاد باید توسعه بدهیم چرا‌که از مسیر تولید است که مشکل اشتغال، بهره‌وری و رونق بازار برطرف می‌شود.

سرویس اقتصاد کلان -

«بهمن عبدالهی» با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: نام‌گذاری سال جدید از سلسله نامگذاری سال‌های گذشته است که عمدتا مباحث اقتصادی را پیگیری می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: مشکلات اقتصادی کشور و ضرورت پرداختن به این مسائل ایجاب می‌کند که نام‌گذاری‌ها با محوریت مسائل اقتصادی باشد.

رئیس اتاق تعاون با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی وجوه مختلفی دارد، گفت: یکی از عوامل اصلی حمایت از کالای ایرانی حاکمیت و در راس آن دولت است دولت باید به نوسازی صنایع، تامین منابع مالی تولیدکنندگان، بهبود فضای کسب کار و رفع موانع تولید توجه جدی داشته باشد.

وی تصریح کرد: اجرا نکردن کامل قانون بهبود مستمر فضای کسب‌و‌کار یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان است و در گزارش کمیسیون ویژه مجلس مشخص شد که کمتر از ۲۰ درصد این قانون اجرا می‌شود.

عبدالهی، مجلس را عامل دیگر در حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و گفت: تولید و نظارت بر اجرای قانون از وظایف مجلس شورای اسلامی است، متاسفانه غفلت‌هایی را در این بخش شاهد بودیم نظارت کافی بر اجرای قوانین نبوده است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور بانک محور است، گفت: تامین مالی بنگاه‌های دولتی بر عهده بانک‌هاست باید بانک‌ها به صورت جدی وارد میدان شوند و کمک کنند.

رئیس اتاق تعاون تولید کنندگان را عامل دیگر در حمایت از کالای ایرانی بیان کرد و گفت: تولیدکنندگان باید همواره بر ارتقای سطح کیفی کالاها و رقابت پذیر کردن قیمت کالاها توجه جدی داشته باشند.

وی اظهارداشت: منابع مصرف کننده باید مورد توجه قرار گیرد و قطعا تولیدکنندگان اگر خواستار حمایت مردم از تولیدات خود هستند مردم نیز توقع دارند که کیفیت کالاها بهبود یابد، کالای متنوعی تولید شود و خدمات پس از فروش بهتری ارائه شود و همینطور قیمت‌ها رقابت پذیر شود

عبدالهی تصریح کرد: مردم هم به عنوان مصرف‌کننده با خرید کالاهای ایرانی حمایت خود را نشان دهند ما در یک جنگ اقتصادی قرار گرفتیم و مردم باید جهادی وارد میدان شوند.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت جدی از تولیدات داخلی شعار حمایت از کالای ایرانی محقق شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال ۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کرد و به دنبال آن دولت نیز در بخشنامه‌ای، همه دستگاه‌های دولتی را از خرید کالاهای خارجی که مشابه خارجی دارند، منع کرد.

همچنین رییس جمهوری درباره «حمایت از کالای ایرانی» بر نقش مهم تولیدکنندگان کشور در تحقق و اجرای سریع‌تر این شعار تاکید کرد و گفت، تولیدکنندگان ابتدا باید جنس با کیفیت و با قیمت رقابتی تولید کنند؛ در آن صورت مردم نیز تعصب خود نسبت به تولید داخل را نشان داده و تولیدات با کیفیت داخلی را به نمونه‌های خارجی ترجیح خواهند داد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.1)
1344.0
1.2
مثقال طلا (%0.07)
736200
500
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.