مصر جزو بزرگترین تولید‌کنندگان گاز جهان می‌شود

مصر جزو بزرگترین تولید‌کنندگان گاز جهان می‌شود

تارنمای خبری «الدستور » نوشت: منابع آگاه در شرکت هلدینگ گاز طبیعی «ایجاس» اعلام کردند، مصر پس از اکتشاف یک میدان گازی بزرگ در منطقه «شروق» در دریای مدیترانه، به‌زودی به جرگه بزرگترین تولیدکنندگان گاز جهان می‌پیوندد.

تارنمای خبری مصری الدستور افزود: اوایل ماه می (11 اردیبهشت) حفاری در میدان گازی «النور» آغاز می‌شود و بر اساس تخمین کارشناسان، این میدان گازی حاوی 90 تریلیون فوت مکعب گاز یعنی سه برابر ذخایر گازی میدان گازی «الظهر» مصر است.

به گزارش تجارت‌نیوز، «طارق الملا» وزیر نفت مصر پیش از این گفته بود، تولید کنونی گاز مصر حدود 5.5 میلیارد فوت مکعب در روز است که این رقم رشد 50 درصدی را در مقایسه با سال 2016 میلادی نشان می‌دهد و در سال جاری نیز افزایش تولید گاز ادامه می‌یابد تا به 6 میلیارد فوت مکعب در روز برسد.

الدستور در ادامه نوشت: انتظار می‌رود حفاری‌ها در میدان گازی جدید النور ادامه یابد و طی 2 سال آینده، استخراج گاز این میدان آغاز شود و تولید گاز مصر در روز به 10 میلیارد فوت مکعب برسد.

وزیر نفت مصر بهمن گذشته اعلام کرده بود کشورش تا ماه ژوئن (خرداد/تیر) در تولید گاز مایع خود کفا می‌شود و واردات آن را متوقف می‌کند.

طارق الملا زمستان گذشته، ذخایر گازی تایید شده این کشور را بیش از ۷۲ تریلیون فوت مکعب اعلام کرده بود.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند