تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

در مراسم معارفه عرضه‌اولیه «کویر» چه گذشت؟ / پیش‌بینی بازدهی اولیه ۱۰۰ درصدی برای این سهم

در مراسم معارفه عرضه‌اولیه «کویر» چه گذشت؟ / پیش‌بینی بازدهی اولیه ۱۰۰ درصدی برای این سهم
جلسه معارفه سهم عرضه‌اولیه «کویر» با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این شرکت خانوادگی در هتل سیمرغ تهران برگزار شد. احمد خوروش، مدیر عامل شرکت فولاد سپید فراب کویر گفت: انتظار می‌رود این سهم پس از عرضه اولیه بتواند بازدهی 100 درصدی را نصیب سهامداران کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بعد از ظهر روز گذشته جلسه معارفه سهم عرضه‌اولیه  «کویر» با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این شرکت خانوادگی در هتل سیمرغ تهران برگزار شد.

شرکت فولاد سپید فراب کویر در سال ۱۳۸۱ تاسیس و در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت آماده عرضه ۱۰ درصدی سهام خود معادل ۲۴۰ میلیون سهم در تابلو دوم بورس تهران تا دو روز آینده خواهد بود.

در ابتدای جلسه معارفه به معرفی شرکت ارائه اطلاعات تکمیلی پرداخته و عنوان شد که این شرکت با سرمایه ۲۴۰ میلیارد تومانی بزرگترین تولیدکننده میلگرد بخش خصوصی و اولین تولید‌کننده میلگرد با استاندارد A4 در ایران است.

محصولات فولادی این شرکت به دو صورت کلاف گونه و شاخه‌ای در انواع ساده و آج‌دار تولید می‌شود که در صنایعی همچون ساختمان، خودرو، نفت و پتروشیمی، لاستیک سازی، کابل‌های انتقال قدرت و مصارف عمومی کاربرد دارد.

شرکت فولاد سپید فراب کویر در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۰۲ میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده و از سوی دیگر EPS آن معادل ۴۲۴ تومان بود که طی سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به ترتیب به ۳۴۲ و ۱۶۱ کاهش یافت که دلیل کاهش آن در سال ۱۳۹۶ تبدیل شدن به سهامی عام بوده است.

هرمزی‌نژاد، معاون مالی با ارائه توصیحات مالی درباره این شرکت گفت: فولاد کویر دارای دو خط تولیدی نورد میلگرد بوده مه خط دوم آن در سال ۱۳۹۵ با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن راه‌اندازی شد و در مجموع ظرفیت شرکت را به ۹۰۰ هزار تن رساند.

وی ادامه داد: شرکت فولاد سپید فراب کویر در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۰۲ میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده و از سوی دیگر  EPS آن معادل ۴۲۴ تومان بود که طی سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به ترتیب به ۳۴۲ و ۱۶۱ کاهش یافت که دلیل کاهش آن در سال ۱۳۹۶ تبدیل شدن به سهامی عام بوده است.

هرمزی‌نژاد افزود: در حال حاضر ما کشورهای همسایه را مقاصد صادراتی خود در نظر گرفته‌ایم و محصولات فولادی به کشورهایی همچون افغانستان، پاکستان، عمان، قطر، کویت، عراق و دیگر کشورهای منطقه است. در برنامه‌ریزی‌های خود سهم ۳۰ درصد از تولید را برای بخش صادرات در نظر گرفته بودیم که در واقعیت طی شش ماهه ابتدای سال این میزان به ۴۷ درصد رسید.

این شرکت دارای سیستم حمل و نقل بزرگی است. حدود ۶۵ تریلی خریداری کرده و حدود ۱۰۰ تریلی هم به صورت قراردادی در اختیار دارد و سفارشات را در کمتر از ۱۲ ساعت به مقصد می‌رساند.

بازدهی اولیه ۱۰۰ درصدی عرضه‌اولیه «کویر»

در ادامه این نشست، احمد خوروش، مدیر عامل شرکت فولاد سپید فراب کویر با اشاره به مزیت‌های این شرکت گفت: انعطاف‌پذیری خطوط تولید، پشتیبانی فنی و تکنولوژی و کیفیت بالای محصولات و همچنین برند شناخته شده و مطمئن این شرکت توانسته عملکرد قابل قبولی از خود در صنعت فولاد به جای بگذارد.

احمد خوروش، مدیر عامل شرکت فولاد سپید فراب کویر

وی عنوان کرد: حاشیه سود میلگردهای صنعتی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد و حاشیه سود میلگردهای ساختمانی بین ۱۰ تا ۱۷ درصد است. محصولات فولادی ما به علت مرغوبیت مواد نسبت به شرکت‌های دیگر ۱۵ دلار بالاتر به فروش می‌رسد.

خوروش افزود: این شرکت دارای سیستم حمل و نقل بزرگی است. حدود ۶۵ تریلی خریداری کرده و حدود ۱۰۰ تریلی هم به صورت قراردادی در اختیار دارد و سفارشات را در کمتر از ۱۲ ساعت به مقصد می‌رساند.

وی با اشاره روند رو به رشد شرکت گفت: میزان تولیدات طی شش ماهه ابتدایی سال جاری معادل کل فروش شرکت در سال گذشته بوده که نشان از عملکرد مثبت این مجموعه دارد.

خوروش با اشاره به برنامه افزایش سرمایه تاکید کرد: در حال حاضر افزایش سرمایه در دستور کار شرکت نیست.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال اختصاصی تحارت‌نیوز در مورد بازدهی اولیه سهم عنوان کرد: انتظار می‌رود این سهم پس از عرضه اولیه بتواند بازدهی ۱۰۰ درصدی را نصیب سهامداران کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند