معافیت‌های مالیاتی به کاهش قیمت مسکن می‌انجامد

معافیت‌های مالیاتی به کاهش قیمت مسکن می‌انجامد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ارایه معافیت‌های مالیاتی می‌تواند از تنش قیمتی موجود در بازار مسکن بکاهد، گفت: تاثیر معافیت‌های مالیاتی در خانه‌های کوچک مقیاس باید در کاهش قیمت آنها مشهود شود.

محمدرضا ملکشاهی با اشاره به تصمیم وزارت راه و شهرسازی در خصوص اعمال معافیت مالیاتی در خصوص خانه‌های کوچک مقیاس، گفت: ارایه این نوع مشوق‌ها می‌تواند راهکاری برای افزایش ساخت و ساز این نوع واحدها در کشور باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارایه معافیت‌های مالیاتی می‌تواند از تنش قیمتی موجود در بازار مسکن بکاهد، افزود: با توجه به اینکه اغلب متقاضیان مسکن اقشار پایین جامعه هستند دولت با ارایه چنین معافیت‌هایی می‌تواند تامین مسکن برای این افراد را در دستور کار قرار دهد.

دولت باید با ارایه مشوق‌های کافی حباب قیمت مسکن را کنترل کند

وی با تاکید بر اینکه در همه جای دنیا ارایه معافیت‌های مالیاتی مشوق مناسبی برای مردم بوده است، تصریح کرد: در شرایط فعلی با بزرگ شدن حباب قیمت مسکن دولت باید با چنین مشوق‌هایی شرایط را تعدیل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه معافیت‌های مالیاتی در فضای تورمی موجود در کشور به رونق تولید مسکن می انجامد، گفت: دولت در شرایط فعلی با افزایش مشوق ها و معافیت‌ها باید ساخت و ساز مسکن در مقیاس‌های کوچک که بیشترین متقاضی را افزایش دهد.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند