موضوعات داغ:

معاون اول رئیس‌جمهور هند: ایران برای ما فقط یک تامین‌کننده انرژی نیست

معاون اول رئیس‌جمهور هند: ایران برای ما فقط یک تامین‌کننده انرژی نیست

معاون اول رئیس‌جمهور هند گفت، ایران تنها یک تامین‌کننده انرژی نیست و می‌تواند تضمین‌کننده دسترسی زمینی هند به کشورهای اوراسیا باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور هند گفت، ایران تنها یک تامین کننده انرژی نیست و می‌تواند تضمین‌کننده دسترسی زمینی هند به کشورهای اوراسیا باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، انصاری که در اوایل دهه 1990 میلادی سفیر هند در ایران نیز بوده گفت، دولت هند برای پاسخ گویی به درخواست‌های دونالد ترامپ در خصوص کاهش شدید خرید نفت از ایران، باید «کلیت» روابط هند با ایران را در نظر بگیرد.

این مقام سابق هندی افزود: روابط ما با ایران به صورت محتاطانه و با تفکر توسط تمام دولت‌های گذشته هند ایجاد شده است، زیرا ایران تنها یک تامین‌کننده انرژی در منطقه خلیج فارس نیست. ما باید از زاویه‌ای دیگر به ایران نگاه کنیم.

برای ما ایران یک زمین قدرت در آن سوی خاک پاکستان است که یک مسیر جایگزین برای دسترسی به افغانستان برایمان فراهم می‌سازد.

وی خاطر نشان کرد که مرزهای ایران با تعداد زیادی از کشورها که هند به دلیل همسایگی با پاکستان به آنها دسترسی ندارد، طرح های مواصلاتی زمینی را پیش روی هند قرار می‌دهد.

انصاری در واکنش به درخواست آمریکا مبنی بر پایبندی هند به تحریم‌های جدید نفتی علیه ایران گفت، ایران و هند ارتباطات فراوان دیگری دارند که دولت هند نباید از آنها غفلت نماید.

ما باید کلیت روابطمان با ایران را نگاه کنیم و نه اینکه تنها جنبه‌ای مانند انرژی را برای تعریف روابطمان در نظر بگیریم. فعالیت های زیرساختی ما در افغانستان با حمایت ایران صورت پذیرفته است. ایران بندر چابهار را دارد که ما به دلیل اینکه دسترسی به افغانستان برایمان حیاتی است در آن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

گفتنی است، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند، در واکنش به احتمال توقف خرید نفت هند از ایران تحت فشار آمریکا گفته: ما (در مورد ایران) تصمیمی را خواهیم گرفت که بیشترین سود را برای منافع هند داشته باشد… ما در این خصوص سیاست صبر و انتظار را در پیش گرفته‌ایم.

 

منبع: تسنیم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند