حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری «فیتور» در مادرید

معاون رئیس‌جمهور به اسپانیا می‌رود

سی‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری موسوم به «فیتور» 27 دی تا اول بهمن در مادرید برگزار خواهد شد.

معاون رئیس‌جمهور به اسپانیا می‌رود

سفیر ایران در مادرید ضمن اعلام حضور پررنگ و فعال کشورمان در این رخداد بین‌المللی اظهار کرد: غرفه ایران هر ساله از پربازدیدترین غرفه‌ها برای بازدیدکنندگان و فعالان صنعت گردشگری است و شرکت‌کنندگان ایرانی آخرین پیشرفت‌ها و نوآوری‌ها همراه با ظرفیت‌های همکاری را با طرف‌های خارجی مبادله می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد حسن فدائی‌فرد افزود: امسال نیز با همت سازمان میراث فرهنگی و همچنین کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی ۲۳ شرکت گردشگری ایرانی در فضا و محلی مناسب از نمایشگاه مادرید حضوری نمایان دارند.

وی ادامه داد: هم‌زمان با برگزاری این نمایشگاه، مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اسپانیا سفر می‌کند و با حضور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فیتور و بازدید از دستاوردهای سایر شرکت‌کنندگان، با مقامات اسپانیایی و برخی از همتایانشان از دیگر کشورها در مورد راه‌های گسترش همکاری‌ها در زمینه صنعت گردشگری شامل مبادله گردشگر، احداث هتل و اقامتگاه‌های تفریحی و گردشگری و سایر حوزه‌های فرهنگی و میراثی گفت‌وگو می‌کند.

فدائی‌فرد گفت: دیدار با اتحادیه هتل داران و تور اپراتورهای اسپانیایی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای رئیس سازمان میراث فرهنگی است.

سفیر ایران با اشاره به روند فزآینده تبادل گردشگر بین ایران و اسپانیا و دو برابر شدن سفر گردشگران اسپانیا به ایران به خصوص بعد از تسهیلات صدور روادید و برقراری پرواز مستقیم بین تهران و بارسلون، ابراز رضایت و خشنودی گردشگران اسپانیایی پس از سفر به ایران را یکی از مهم‌ترین نتایج تبادل گردشگر بین دو کشور و ناکامی هجمه‌های ایران‌هراسی دانست و ابراز امیدواری کرد که پرواز مستقیم به مادرید هم راه‌اندازی شود و در خدمت تسهیل سفر گردشگران دو کشور قرار گیرد.

نمایشگاه فیتور مادرید به عنوان یکی از نمایشگاه‌های اصلی و مهم صنعت گردشگری جهان در روزهای ۲۷ دی ماه لغایت اول بهمن ماه سالجاری در مساحتی به وسعت بیش از ۶۵ هزار متر مکعب و با حضور ۱۰ هزار شرکت از بیش از ۱۶۵ کشور جهان برگزار می‌شود و حدود ۲۴۵ هزار نفر از جمله ۱۳۴ هزار نفر از متخصصان بخش گردشگری از آن بازدید می‌کند.

اسپانیا با جذب ۸۲ میلیون گردشگر خارجی و کسب ۸۷ میلیارد یورو درآمد ارزی در سال ۲۰۱۷ بهترین رکورد تاریخ خود را کسب کرده و با پشت سرگذاشتن آمریکا از نظر میزان جذب گردشگر و درآمد ارزی، برای اولین بار به مقام دوم جهانی دست یافته است.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید