کد خبر: 204531

ممنوعیت بیت‌کوین در تایلند

بانک مرکزی تایلند در اقدامی غیر منتظره، هرگونه فعالیت مرتبط با بیت‌کوین و سایر ارزهای مجازی را توسط بانک‌های این کشور ممنوع اعلام کرد.

سرویس اقتصاد جهان -

بانک مرکزی تایلند به تمام بانک‌ها و موسسات مالی این کشور ابلاغ کرد که تمام عملیات بانکی و پولی با ارزهای دیجیتال باید متوقف شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این تصمیم بانک مرکزی تایلند در راستای نگرانی از بروز مشکلات احتمالی تجارت غیرقانونی اتخاذ شده است.

بانک‌های تایلندی در حال حاضر از سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگار، فروش آنها، انجام تراکنش و ایجاد پلت‌فرم برای تجارت با این ارزها ممنوع شده‌اند.

همچنین بانک‌های تایلندی از دادن وام با هدف خرید پول دیجیتال یا دادن مشاوره به مشتریان خود برای استفاده از ارزهای رمزنگار به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری نهی شده اند.

بانک مرکزی تایلند اعلام کرد: ارزهای مجازی در تایلند تجارت قانونی محسوب نمی‌شود؛ ضمن اینکه این ارزها قابلیت استفاده در پولشویی یا فاینانس گروه‌های تروریستی را دارند.

این در حالی است که وزیر دارایی تایلند گفته که دولت نمی‌تواند استفاده از ارزهای مجازی را متوقف کند و به جای آن باید به منظور کنترل آنها، قوانینی را وضع کند.

بر پایه این گزارش قیمت بیت‌کوین در حال حاضر ۸ هزار و ۷۰۰ دلار در هر واحد است.

 

منبع: راشاتودی

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.