منچستر یونایتد با ارزش‌ترین نماد فوتبالی بورس وال‌استریت شد

منچستر یونایتد با ارزش‌ترین نماد فوتبالی بورس وال‌استریت شد

ارزش نماد باشگاه منچستر در بورس نیویورک طی یک ماه ۳۳ درصد افزایش یافت تا بدین ترتیب این باشگاه با ارزش‌ترین برند فوتبالی و دومین برند با ارزش ورزشی جهان شود.

در معاملات دیروز بورس وال استریت، ارزش هر سهم باشگاه منچستریونایتد با ۱۰ درصد افزایش در یک روز به ۲۷.۷۰ دلار رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بدین ترتیب ارزش باشگاه منچستر در بورس وال‌استریت به ۴.۵۹ میلیارد دلار رسید تا این باشگاه به عنوان باارزش‌ترین نماد فوتبالی مطرح شود.

بنابر اعلام مجله فوربس در حال حاضر باشگاه دالاس کابویز که در لیگ آمریکا و در رشته فوتبال آمریکایی فعالیت دارد با ارزشی معادل ۴.۸ میلیارد دلار با ارزش‌ترین باشگاه ورزشی جهان است، با این حال به نظر می‌رسد منچستر یونایتد به زودی این عنوان را از آن خود کند.

افزایش سهام این باشگاه انگلیسی پس از آن صورت می‌گیرد که تقاضای سرمایه‌گذاری‌های کلان در این باشگاه افزایش پیدا کرده است.

تنها در ماهی که گذشت، نماد باشگاه منچستر در بورس ۳۳ درصد افزایش قیمت داشته است که در بین تمام نمادهای بورسی عملکردی کم‌نظیر است.

سهام باشگاه منچستر از سال ۱۹۹۱ در بورس لندن و از سال ۲۰۱۲ در بورس نیویورک معامله می‌شود.

بخش مهمی از درآمد باشگاه منچستر را درآمدهای تبلیغاتی تشکیل می‌دهد که در قالب قراردادهای اسپانسری چون خرده‌فروشی، کالاهای تجاری و مشارکت در پوشاک به دست می‌آید.

درآمدهای این چنینی باشگاه منچستریونایتد از هنگامی که این باشگاه به قرارداد ۱۳ ساله همکاری با نایک خاتمه داد و در فصل ۲۰۱۴-۱۵ میلادی آدیداس را جایگزین آن کرد، افزایش یافته است.

از آن هنگام درآمدهای باشگاه از تولیدکنندگان کیت‌ها از حدود ۲۵ میلیون پوند در هر فصل به ۷۵ میلیون پوند در هر فصل رسیده است.

باشگاه منچستر در فصل فوتبالی گذشته حدود ۶۰۰ میلیون پوند درآمدزایی داشته است.

 

منبع: آناتولی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند