مهارت‌آموزی هنر تبدیل دانایی به توانایی است

مهارت‌آموزی هنر تبدیل دانایی به توانایی است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر رفع فقر مهارتی در کشور، گفت: امروز ایران بیش از هر زمان به مهارت تدبیر نیاز دارد.

سلیمان پاک سرشت در مراسم اختتامیه هجدهمین مسابقات ملی مهارت در روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اظهار کرد: موضوع مهارت آموزی آن چنان که باید جدی گرفته نمی‌شود و انتظار داریم در چنین رویدادهایی از جریان مهارت وجوانان ماهری که می‌توانند در کشور ثروت‌آفرین باشند، حمایت شود.

به گزارش تجارت نیوز، رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با هشدار نسبت به فقر مهارتی در کشور ادامه داد: خیرین مهارت‌آموز و انبوه کارآفرینانی که با مهارت آموختن روی پای خود ایستاده‌اند کمر همت بسته‌اند تا کشور را در این شرایط حمایت کنند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ابراز امیدواری کرد: با اقبالی که در سال‌های اخیر نسبت به آموزش‌های مهارتی صورت گرفته مسیر پیش‌رو مسیر گشایش و حل مشکلات و سعادت کشور باشد.

پاک سرشت، مهارت‌آموزی را هنر تبدیل دانایی به توانایی دانست و گفت: دانستن برای توانستن کافی نیست و باید تجربه و دانش عملی را بیش از هر زمان مورد توجه قرار بدهیم و تلاش مهارت آموزانی که آسایش یادگیری مدرک محور بودن را با رنج مهارت آموختن جایگزین کرده‌اند، قدر بدانیم.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط امروز ایران بیش از هر زمان به مهارت تدبیر نیاز دارد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند