مهر تائید سهامداران بر صورت‌های مالی بانک اقتصادنوین

مهر تائید سهامداران بر صورت‌های مالی بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده نوبت دوم بانک اقتصادنوین روز سه‌شنبه مورخ 3 مهر 97، با حضور 92.77 درصدی سهامداران در محل مجموعه سالن‌های همایش‌ صدرا برگزار شد و صورت‌های مالی بانک اقتصادنوین برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1396 به تصویب سهامداران حاضر در مجمع رسید.

علیرضا بلگوری مدیرعامل این بانک در گزارشی به سهامداران، ضمن تشریح وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خاص کشور و بویژه نظام بانکی در سال 1396 گفت: خوشبختانه بانک اقتصادنوین با وجود تمامی مشکلات و تغییرات محیطی متعدد، سال 1396 را با توفیق نسبی پشت سر گذاشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با تاکید بر عدم ورود بانک اقتصادنوین به رقابت ناسالم نرخ سود سپرده و حرکت در چارچوب سیاست‌های ابلاغی مقام ناظر پولی، از کاهش 6 درصدی مبلغ سود علی‌الحساب پرداختی به سپرده‌های سرمایه‌گذاری ریالی این بانک نسبت به سال 1395 خبر داد و افزود: علیرغم کاهش سپرده‌های بانک در سال 1396، روند اعطای تسهیلات طی سال مالی مورد اشاره متوقف نشد و مانده تسهیلات بانک در پایان سال 1396 نسبت به سال قبل کاهشی نداشته است.

مدیرعامل بانک اقتصادنوین عدم تطابق نرخ‌های سود تسهیلات و سپرده‌ها را موجب تمرکز مدیریت بر درآمدهای غیرمشاع و مدیریت هزینه‌ها دانست و گفت مجموع درآمدهای غیرمشاع بانک در سال 1396، در حالی نسبت به سال قبل از آن بیش از 45 درصد رشد داشت که هزینه‌های عمومی و اداری بانک در دوره مورد اشاره افزایشی نداشت و از این حیث عملکرد بانک اقتصادنوین در صنعت بانکداری کشور منحصر به فرد بوده است.

بلگوری، فروش بخشی از سرمایه‌گذاری‌های غیر‌بانکی و دارایی ثابت غیرمولد بانک در راستای اجرای ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و تلاش در جهت ارتقای شفافیت و ارایه به موقع اطلاعات مالی برای بهره‌برداری سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران، علیرغم افت رتبه کیفیت افشا در نظام بانکی را از دیگر دستاوردهای بانک اقتصادنوین در سال 1396 دانست.

وی تعهد به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی همراستا با مسئولیت‌های حرفه‌ای و تخصصی را رویکرد متعالی بانک اقتصادنوین به کسب و کار خواند و افزود: استمرار ساخت، تجهیز و نوسازی مدارس در مناطق کمتر برخوردار کشور، همیاری و کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه، تامین تجهیزات برای مراکز درمانی و تکمیل و بهره‌‌برداری از بوستان نوین در استان خوزستان بخشی از اقدامات بانک اقتصادنوین در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در سال 1396 است.

بلگوری با اشاره به افزایش 45 درصدی درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های بانک، سود هر سهم بانک در سال 1396 را 62 ریال اعلام کرد و افزود این رقم نسبت به سال قبل از آن 855 درصد رشد داشته که در نهایت با توجه به توافق انجام شده با بانک مرکزی ج.ا.ا در جهت تقویت بنیه مالی بانک و استحکام آن با افزایش ذخایر به مبلغ هفتصد و هشتاد میلیارد ریال سود هر سهم به 2 ریال تبدیل شده است.

مدیرعامل بانک اقتصادنوین در بخش پایانی گزارش خود ضمن تبیین اهداف عملکردی بانک در سال 1397، کاهش مطالبات غیرجاری، تمرکز بر دستیابی به درآمدهای غیرمشاع، استمرار کاهش قیمت تمام شده پول و مدیریت هزینه‌ها را مهمترین اهداف عملیاتی بانک اقتصادنوین در سال 1397 برشمرد.

در ادامه، پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی و بازرس مستقل بانک، صورت‌های مالی سال 1396 بانک اقتصادنوین به تصویب مجمع رسید و روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه‌های رسمی انتخاب شدند.

همچنین در این مجمع با توجه به مفاد مجوز اخذ شده از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و ضرورت افزایش ذخیره مطالبات مشکوک‌الوصول در سال 1396، سودی برای سال مالی مورد اشاره تقسیم نشد.

 

منبع: روابط عمومی بانک اقتصادنوین

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند