کد خبر: 161355

پنجمین و ششمین ATR در اختیار ایران

مهمانان جدید ایران‌ایر در مهرآباد به زمین نشستند

ایران‌ایر دو فروند دیگر از هواپیماهای ATR خود را که قرارداد خرید آنها در سفر سال گذشته حسن روحانی به فرانسه و ایتالیا به امضا رسیده بود، تحویل گرفت.

ATR
سرویس کسب‌وکار -

ایران‌ایر دو فروند دیگر از هواپیماهای ATR خود را که قرارداد خرید آنها در سفر سال گذشته حسن روحانی به فرانسه و ایتالیا به امضا رسیده بود، تحویل گرفت. این دو هواپیما، که مدل ATR 72-600 هستند، لحظاتی پیش در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، دو مهمان جدید صنعت هوانوردی ایران، به شماره پروازهای IRA700E و IRA701F و کد رجیستر EP-ITE و EP-IPF، روز گذشته از فرودگاه تولوز در فرانسه برخاستند و بعد از فرود و سوخت‌گیری در فرودگاه آتن، به سمت آسمان ایران حرکت کردند. فرزانه شرفبافی، سرپرست جدید شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هم که به فرانسه سفر کرده بود، با یکی از این دو هواپیما به ایران بازگشته است.

هواپیماهای مدل ATR 72-600 با ۷۰ نفر ظرفیت، هواپیماهای منطقه‌ای و نسبتا کوچکی هستند که برای مسیرهای کوتاه و کم‌مسافر مناسب‌اند.

این دو فروند، پنجمین و ششمین ATRهایی هستند که به «هما» تحویل داده می‌شوند و افزون بر این، اولین هواپیماهایی هستند که بعد از تصویب تحریم‌های جدید کنگره آمریکا راهی ایران شده‌اند. این دو فروند علاوه بر این اولین هواپیماهایی هستند که با رنگ‌آمیزی جدید بدنه، مختص ایران‌ایر تولید شده‌اند.

ایران‌ایر ۲۰ فروند از این مدل سفارش داده و قرار است تا پیش از پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، تمام سفارش خود را تحویل بگیرد.

شرفبافی در مراسمی که به مناسبت تحویل این دو فروند هواپیما برگزار شد، گفت:«درصدد هستیم شبکه پروازی بین‌شهری برای این هواپیما در نظر بگیریم و در جاهایی که تعداد مسافران کمتر از ١٠٠ نفر است، از این هواپیما استفاده می‌کنیم.» او ادامه داد:«فاینانس هواپیمای ATR از منابع داخلی به راحتی قابل انجام است و ما برای جابه‌جایی پول مشکلی نداریم.»

مدیر بازرگانی کمپانی ATR گفت:«ما در کمپانی ATR ما خودمان را متعهد می‌دانیم که رابطه خود را با مشتریان خود حفظ کنیم. محصولات ما هم به گونه‌ای طراحی شدهاند که ٢٠ الی ٣٠ سال از آنها استفاده شود.»

مدیر فروش کمپانی ATR هم گفت:«برجام شرایط شفافی درخصوص مجوز اوفک دارد و به همین دلیل ما اطمینان داریم که می توانیم تحویل هواپیماها را ادامه دهیم.» وی ادامه داد:«اعتقاد دارم خانواده ایران‌ایر پس از ۴ ماه استفاده از این هواپیما می‌تواند عملکرد این هواپیما را بهتر درک کند. ما در سفر اول خود به همکاری دو جانبه و به پشتیبانی از هما اشاره کردیم و همچنان به این هواپیمایی متعهد هستیم.»

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0)
623000
سکه امامی (%0)
1478800
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.