تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد

آخرین تصمیمات دولت برای معیشت خانوار

آخرین تصمیمات دولت برای معیشت خانوار

دولت امروز لایحه بودجه سال 1400 را به بهارستان برد. مهم‌ترین تصمیماتی که در این لایحه برای خانواده‌های ایرانی گرفته شده است، به صورت خلاصه در ادامه آورده شده است.

  • به گزارش تجارت‌نیوز وام ازدواج همان ۵۰ میلیون تومان باقی مانده و افزایشی نداشته است. به جز این دولت تصمیم گرفته است برای تشوق خانواده‌های ایرانی به فرزندآوری وام قرض الحسنه 70 میلیون تومانی به خانواده‌های دارای سه فرزند پرداخت شود و البته مدت بازپرداخت این وام را هم 20 ساله پیش‌بینی کرده است.

 

  • رقم یارانه‌های نقدی و معیشتی بدون تغییر پرداخت می‌شود و دولت مانند سال‌های گذشته باز هم پیشنهاد داده که یارانه سه دهک بالای درآمدی حذف شود اما مشخص نیست که امسال این اتفاق می‌افتد یا مانند سال‌های گذشته این پیشنهاد نادیده گرفته می‌شود؟

 

  • عوارض خروج از کشور بدون تغییر برای هر نفر ۲۶۴ هزار تومان و برای حجاج 132 هزار تومان است. عوارض خروج هوایی زائران عتبات عالیات 35 هزار تومان و خروج زمینی و دریایی 15 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

  • دولت همچنین اعلام کرده است که حقوق کارمندان و بازنشستگان 25 درصد بیشتر می‌شود و حداقل حقوق کارمندان از 2.8 میلیون تومان به 3.5 میلیون تومان می‌رسد. حداقل حقوق معاف از مالیات هم حقوق ماهانه 4 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

برای اطلاع بیشتر از کلیات لایحه بودجه 1400 گزارش جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ منتشر شد را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند