موانع صادرات سیب ایران به عراق رفع می‌شود

با سفر معاون حفظ نباتات عراق به ایران و انجام بازدیدهای منطقه‌ای و همچنین برگزاری جلسات کارشناسی، صادرات سیب ایران به عراق از مجاری قانونی امکان‌پذیر شد.

موانع صادرات سیب ایران به عراق رفع می‌شود

در دیدار باغستانی رئیس سازمان حفظ نباتات ایران با عبدالرزاق حسن معاون حفظ نباتات عراق بر لزوم رفع موانع قانونی صادرات سیب ایران به عراق تاکید شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی؛ با سفر معاون حفظ نباتات عراق به ایران و انجام بازدیدهای منطقه‌ای و همچنین برگزاری جلسات کارشناسی، صادرات سیب ایران به عراق از مجاری قانونی امکان‌پذیر شد.

در ادامه رایزنی‌های سازمان حفظ نباتات ایران با کشور عراق در مورد تقویت مبادلات تجاری و ایجاد زمینه همکاری بیشتر در بحث کنترل و مبارزه با آفات و بیماری‌ها، دکتر عبدالرزاق حسن معاون حفظ نباتات عراق در راس هیاتی به ایران سفر کرد.

این هیات عراقی که از روز شنبه وارد ایران شده در این مدت از باغات سیب مراغه و دماوند بازدید کرد و در ادامه نیز برای بازدید از باغات آستان قدس رضوی به استان خراسان رضوی سفر خواهد کرد.

از آن‌جا که طبق قانون کشور عراق واردات سیب ایران ممنوع بوده، براساس بازدیدهای انجام شده و همچنین جلسه‌ای که امروز در محل سازمان حفظ نباتات و با حضور باغستانی رئیس سازمان حفظ نباتات ایران برگزار شد، طرف عراقی با اذعان به این که کیفیت تولید سیب در ایران با تکنیک‌های روز دنیا و اروپا مطابقت دارد، سیب تولیدی کشورمان را عاری از هرگونه آفت و بیماری دانست و نسبت به خرید سیب ایران اظهار تمایل کرد.

در این دیدار مقرر شد، هیات عراقی پس از بازگشت، نسبت به رفع موانع قانونی از سوی کشور عراق در زمینه واردات سیب از ایران اقدام کنند.

 

منبع: فارس


این مطلب را به اشتراک بگذارید