کد خبر: 203879

کدام موبایل‌ها کمترین امواج منفی را دارند؟

با این حجم استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند، بسیاری از مردم نمی‌دانند که استفاده طولانی‌مدت از این وسیله ممکن است چه آسیب‌هایی را متوجه آنها کند. این اینفوگرافیک به شما نشان می‌دهد که کدام تلفن‌های همراه کمترین امواج را ساطع می‌کنند.

سرویس تکنولوژی -

پیش‌تر اینفوگرافیکی درباره تلفن‌های همراهی منتشر کردیم که بیشترین امواج منفی را دارند. هر چند همچنان مطالعات و تحقیق درباره امواجی که از تلفن همراه ساطع می‌شود، ادامه دارد، اینفوگرافیک زیر نشان می‌دهد که کدام تلفن‌های همراه کمترین امواج منفی را به هنگام مکالمه از خود ساطع می‌کنند.

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، سونی اکسپریا M5 کمترین امواج منفی را با مقدار ۰٫۱۴ وات بر کیلوگرم دارد. نیمی از تلفن‌های همراه این فهرست محصول شرکت سامسونگ هستند که کمترین امواج منفی را ساطع می‌کنند. در مقابل، موبایل‌های شرکت اپل که رقیب اصلی شرکت سامسونگ است، دارای بیشترین امواج منفی است.

SAR مخفف Specific Absorption Rate (نرخ جذب خاص)، در واقع میزان انرژی جذب‌شده توسط بدن است که با واحد وات بر کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود که استاندارد حداکثر میزان آن در آمریکا و کانادا ۱٫۶ w/kg (وات بر یک کیلوگرم وزن بدن) و در اروپا ۲ w/kg است. اما هرچه میزان SAR کمتر باشد، میزان جذب بدن از امواج کمتر و اثرات زیان‌آور وسیله مذکور کمتر خواهد بود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.