موفقیت‌های تولید داخلی اطلاع‌رسانی شود

موفقیت‌های تولید داخلی اطلاع‌رسانی شود
استاندار البرز گفت: با توجه به اهمیت دستاوردهای محققان در بخش تولید و صنعت، باید موفقیت‌ها در این بخش به صورت گسترده اطلاع‌رسانی شود.

محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل در شهرستان نظرآباد افزود: از رسانه‌های جمعی انتظار می‌رود که دستاوردهای تولیدی و موفقیت‌های بخش صنعت را اطلاع رسانی کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، استاندار البرز نیز گفت: واحدهای تولیدی موفق مانندکارخانه محور خودرو وابسته به شرکت ایران‌خودرو که در شهرستان نظرآباد با ۳۷۰ نیروی انسانی به خوبی کار می کند، نمونه های غرور و عزت ملی هستند.

نجفی ادامه داد: کارکنان این واحد تولیدی، خودباوری و خوداتکایی را به نمایش گذاشته‌اند.

وی گفت: محصولاتی که اکنون در کارخانه محور خودرو نظرآباد تولید می شود درگذشته نه چندان دور از سایر کشورها وارد می شد اما اینک محصولاتی مطابق با استانداردهای جهانی دراین کارخانه به دست مشتریان می رسد.

استاندار البرز بیان داشت: در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به مشکلات واحدهای صنعتی به صورت ویژه رسیدگی می‌شود.

نجفی در بخش دیگری از سخنانش به مشکل کم آبی تالاب صالحیه نظرآباد و آبگیری آن پرداخت و افزود: این تالاب از موضوعات مهمی است که باید به صورت ویژه بررسی شود.

وی ادامه داد: طبق گفته مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست البرز اگر تا پایان تیرماه سال جاری این تالاب آبگیری نشود با تشدید ریزگردها مواجه خواهیم شد .

وی گفت: باید برای نجات مردم این منطقه، کارگروه هایی را تشکیل می‌دهیم و با تخصیص اعتبار معضل کم آبی تالاب صالحیه را برطرف خواهیم کرد.

استاندار البرز با اشاره به فعالیت فرودگاه آموزشی تفریحی آزادی در شهرستان نظرآباد بیان داشت: تاکنون ظرفیت های این شهرستان از جمله فرودگاه آزادی به خوبی معرفی نشده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز دراین نشست اظهار داشت: شهرستان نظرآباد دارای ۲ شهرک صنعتی سپهر و نظرآباد است که در شهرک سپهر ۲۰۳ واحد و در شهرک نظرآباد ۱۳۲ واحد و در خارج از شهرک‌ها ۳۹ واحد تولیدی فعال وجود دارد.

جهانگیر شاهمرادی افزود: میزان اشتغالزایی در شهرک صنعتی نظرآباد ۱۳ هزار و ۴۴۰ نفر بوده که با توجه به جمعیت ۱۵۴ هزار نفری شهرستان ۲۵ هزار نفر در حوزه صنعت وتجارت در حال اشتغال هستند.

استاندار البرز در سفر به نظرآباد از روند احیا تالاب صالحیه این شهرستان بازدید کرد.

بر اساس مطالعات سازمان حفاظت از محیط زیست، این منطقه از کانون‌های اصلی ریزگرد‌های ۲ استان قزوین و البرزاست که با حفاظت و احیا این تالاب بخش بزرگی از مشکلات حل خواهد شد.

بیش از ۸۰ گونه پرنده آبزی و کنار آبزی در این تالاب زندگی می کنند که جاذبه بزرگی برای گردشگران و رونق اقتصادی جوامع محلی محسوب می‌شود.
اکنون موضوع آبگیری تالاب بسیار حائز اهمیت است که تامین منابع آبی پایدار برای تالاب صالحیه در دستور کار است.

همزمان با بازدید استاندار البرز از تالاب صالحه، ۵ قطعه پرنده شکاری بهبود یافته به دامان طبیعت بازگردانده شدند.

استاندار البرز از فرودگاه آموزشی تفریحی آزادی نیز بازدید کرد.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند